Коли травма не вирок. Як відновлюютьcя спортсмени-аматори у Львові

3119 0
Травматизм є постійним супутником під час тренувань професійних спортсменів та аматорів, для яких спорт є ще одним видом дозвілля. Спортсменам-початківцям та спортсменам-аматорам набагато важливіше дотримуватись порад та рекомендацій тренерів і фізичних терапевтів, адже це впливає на їхнє здоров’я.

Нехтування власними можливостями під час тренувань чи просто у повсякденному житті запросто може стати причиною різкого болю у м’язах, спині чи ногах. Одна з таких історій трапилась із львів’янином Юрієм Гайдою, який на аматорському рівні займається бігом, а свою травму отримав у звичайній побутовій ситуації.

Читайте також: Чому важливо відновлюватись після занять спортом: поради фахівців

«У мене дома триває ремонт, і жінка попросила поносити плитку до хати. Пачка плитки сама по собі не була важкою, але якщо носити їх по чотири й у великій кількості, то травматизму не уникнути. Так я і заробив собі травму нижче спини», – розповів Юрій Гайда.

Юрій Гайда під час змагань у Польщі

Чоловік не одразу усвідомив важкість травми, але з часом таки звернувся до звичайної лікарні. Оскільки відповідного спеціаліста тоді не було, йому порадили звернутись у спеціалізований медичний центр. Зазвичай у такі центри звертаються професійні спортсмени, яким потрібна швидка та фахова допомога після травми чи відновлення після важких змагань.

«Колеги порадили медичний центр «Innovo». Сюди я прийшов фактично згорбленим, скривленим. Мене лікували Богдан Стадницький та Ярополк Пшик», – додав Юрій.

Фахівці, які займались травмою львів’янина, пояснюють, що подібні ушкодження часто трапляються в спортсменів, які не достатньо уваги приділяють заминкам, розминкам та розтяжці. У ситуації з травмою Юрія масла у вогонь підливало й те, що в нього були заплановані змагання через місяць.

Читайте також: Як почати займатись бігом. Типові помилки початківців

«Він не міг бігати та й взагалі тренуватись, через біль у сідницях, який поширювався на ноги. Ми дослідили, від чого в нього ця травма, та почали працювати з ділянкою болю. Перші вправи він виконував у нас, а згодом навчився це робити самостійно вдома. Потім настав так званий процес спостереження, коли оглядали його раз на два тижні і коригували вправи, залежно від його стану», – розповів фізичний терапевт медичного центру фізичної терапії та медицини болю Innovo Богдан Стадницький.

Після реабілітації, яка тривала місяць, Юрій одразу відновив участь у різноманітних аматорських змаганнях: півмарафон у Львові, півмарафон у Києві, Iron Man у Гдині, заплив через Босфор та заплив в Одесі. Він додає, що не очікував такого швидкого відновлення після достатньо складної травми.

Богдан Стадницький також зазначив, що до їхнього медичного центру часто звертаються аматори та початківці, які вирішили зайнятись спортом, але роблять банальні помилки під час тренувань: нехтують розтягуваннями та розминками, через що згодом отримують травми.

Читайте також: Чому після занять спортом болять м'язи і що з цим робити

«Спочатку це тимчасовий біль, який потім переростає в хронічні травми. Це вже серйозні проблеми, які турбуватимуть вас під час бігу чи просто ходьби. Такі речі вимагають не лише призупинити тренування, а й на кілька днів взагалі зупинити будь-яку фізичну активність», – додає він.

Процес відновлення в Innovo 

Тренери та медики одностайні в тому, що перед початком будь-яких фізичних активностей людині варто пройти медичне обстеження та щонайменше отримати консультацію від фахівців. Найкраще тренуватись під наглядом тренерів у товаристві інших аматорів, де, крім професійної допомоги, у вас буде компанія однодумців-прихильників здорового способу життя.  

Читайте ще більше фахових порад і тематичних матеріалів у спецпроекті Tvoemisto.tv «Спортивне місто». У ньому ми публікуємо тексти на актуальні теми, які найбільше цікавлять львів’ян. Генеральні партнери проекту — медичний центр фізичної терапії та медицини болю Innovo та клуб спортсменів-аматорів, популяризаторів здорового способу життя у Львові, Run4USwim4U тa Ride4U.

Назар Притула

Головне фото rawpixel by unsplash

Фото: з FB Innovo та Юрія Гайди

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!