
Фото: Освіторія
Куди віддати вчитись дитину. Огляд приватних шкіл Львова
У Львові є майже два десятки приватних шкіл, що мають ліцензію. Більшість із них пропонують поглиблене вивчення іноземних мов, передусім англійської, за сучасними методами, розвиток м’яких навичок, проєктну роботу тощо. Є і приватні християнські навчальні заклади.
Приватні школи пропонують невеликі класи – 15-20 дітей, комплексне харчування і зайнятість дітей після уроків у різноманітних гуртках. Окремі школи пропонують також трансфер учнів за потреби.
Чим особливі приватні школи
Під час вибору приватної школи батьки керуються бажанням, аби дитина була в безпеці, успішно засвоювала знання і мала можливість відвідувати гуртки на місці. Приватні школи пропонують різноманітні заняття після уроків: гурток театру, кулінарії, музики, дизайну, басейн, балет тощо – і все в одному місці.
Водночас у комунальних школах Львова програма повного дня є лише у 12-ти закладах і тільки для учнів початкової школи, розповідає депутатка міськради Львова і голова освітньої комісії Вікторія Христенко.
«Ринок Львова не насичений достатньою кількістю приватних шкіл, їх треба більше», – вважає вона.
Батько 8-річної доньки Роман розповідає, що віддав дитину у приватну школу, оскільки сам має досвід навчання у пострадянському навчальному закладі і хотів дати своїй дитині кращу освіту, а також забезпечити комфортне середовище.
«Середовище, у якому зростає моя дитина, має велике значення у формуванні її особистості. Крім того, мені, як батьку, важливо, щоб вона вчилася у школі, яка поділяє цінності і батьків, і дітей », – говорить Роман.
Освіта має бути якісною та різносторонньою, а знання – важливіші за формальні оцінки, додає він.
«Я іноді заздрю своїй дитині через те, що вона кожного дня з радістю іде до школи. Я у свою ходити не хотів. Я відчуваю, що школі, де вчиться моя дитина, важливі не лише кошти, що платять батьки, але й самі батьки і діти, як спільнота», – каже батько другокласниці.
Читайте також: Коли львівські школярі підуть на канікули. Перелік, дати
Наталія, мама семикласника з іншої приватної школи, розповідає, що тут вчителі встигають приділяти увагу кожній дитині. Раніше хлопчик навчався у комунальній школі, де в класі було близько 30-ти дітей, і вчителі не завжди могли вчасно реагувати на потреби кожної дитини.
«Зараз у класі сина 10 дітей. Це добре не лише через те, що вчителі можуть окремо кожній дитині приділити увагу, а й з огляду на карантинні норми, які зараз діють в країні», – каже Наталія.
Вона також розповідає, що у школі між дітьми можуть бути конфліктні ситуації, однак вчителі швидко на це реагують і повідомляють батькам.
Часто батьків зупиняє вартість навчання у приватній школі, що може становити понад 10 тисяч гривень на місяць. Та в Україні є можливість отримати податкову знижку кожному, хто не є ФОП-ом і працює офіційно. Вікторія Христенко розповідає, що для повернення коштів за навчання дітей батькам потрібно раз у рік подати відповідну декларацію. Сума вираховується в залежності від зарплати батьків і від того, скільки грошей вони витрачають на школу.
Тож що пропонує ринок освіти у Львові?
Початкові приватні школи
Billingual International STEM School
Це приватна двомовна школа із поглибленим вивченням технічних дисциплін (STEM – з англійської означає наука, технології, інженерія, математика). Раніше тут були лише 1-4 класи та цьогоріч відкривають набір учнів у 5-й клас.
Предмети тут викладають комплексно, роботу з учнями фокусують на вирішенні реальних проблем та предметно-практичних завдань. Навчання на 50% відбувається англійською мовою – з дітьми працюють двоє вчителів, один спілкується українською, інший – англійською.
Читайте також: До початку нового навчального року на Львівщині закриють близько 30 шкіл
Вартість навчання у початковій школі становить 9200 гривень у місяць, харчування – включене. Також потрібен внесок на купівлю книжок у 8500 грн. Більше інформації можна знайти на сайті школи.
Школа вільних та небайдужих
Це початкова школа повного дня для учнів 0-5 класів, де навчання відбувається за державними стандартами України. По закінченню навчання учні мають володіти англійською на рівні А2.
Окрім академічних дисциплін, дітей тут вчать надавати першу медичну допомогу, готувати їжу, плавати, грати в шахи тощо. Також є уроки дизайну та театрального мистецтва.
У школі є триразове харчування.
Вартість навчання становить 84 тис. грн у рік, можливі знижки за умови повної оплати. Також потрібно зробити перший внесок у 2500 грн на книжки та форму. Більше інформації – на сайті школи.
Фото із сайту школи
KINGDOM Family School
Це ліцензована приватна школа повного дня з поглибленим вивченням іноземних мов, з акцентом на ментальний і фізичний розвиток дітей. Заклад працює за програмою Нової української школи. Окрім обов'язкових дисциплін, учні мають курси логіки, критичного мислення, фінансової грамотності, дизайну та інженерії і мистецтва.
На базі школи діє понад 10 додаткових гуртків та студій (карате, хореографія, балетна студія, шахи, робототехніка тощо).
Також тут використовують феномено-орієнтоване навчання, STEM підхід на базі Lego foundation, проводять тематичні тижні, хвильові занурення.
Вартість навчання у школі становить 80 тис. грн на рік (10 місяців) або 8,5 тис. грн за умови помісячної оплати. Більше – на сайті школи.
Фото надане школою
Discovery Montessori School
У цій школі акцентують на вивченні математики і розвитку логіки та працюють за системою Монтессорі, що полягає у свободі рухів, виборі діяльності дитиною, вираженні нею почуттів та побудові соціальних контактів.
Тут є додаткові заняття з різних видів спорту, шахів, мистецтва й архітектури. Також тут вивчають кулінарію, гончарство, догляд за тваринами тощо. Кожен учень може самостійно обирати теми для досліджень.
У школі працюють логопед та дитячий психолог, для учнів проводять регулярні екскурсії, Дітям пропонують підготовку до школи, початкову школу. Крім того, зараз є набір у 5-6-й класи.
Вартість навчання у 1-6 класі становить 11 тис. грн у місяць з харчуванням. Більше інформації є на сайті школи.
До 11-го класу
КМДШ (Креативна міжнародна дитяча школа)
У КМДШ в навчанні використовують метод хвильових занурень для учнів 1-4 класів, коли протягом місяця усі предмети вивчаються в розрізі однієї теми. Англійську мову тут вчать з 1-го класу, а в 3-му класі обирають додаткову – німецьку, французьку чи польську.
Для учнів 5-9 класів у школі використовують проєктні занурення, інтегровані заняття – коли на одному уроці викладають два предмети, двомовні уроки.
Читайте також: Деякі львівські школи навчатимуться до липня 2021 року
Учнів 10-11 класів тут готують до ЗНО. Уроки також відбуваються у форматі дискусій, дебатів, втіленні наукових проєктів. Є заняття з фінансової грамотності.
Більшість завдань учні встигають виконувати на уроках, тож зменшується обсяг домашніх завдань.
Вартість навчання становить 18 тис. грн у місяць, туди входять підручники та авторські курси. Більше – на сайті школи.
Фото Креативна міжнародна дитяча школа
IT Step School
Це школа з поглибленим вивченням ІТ та іноземних мов (англійської, німецької, іспанської) для дітей 5-11 класів.
Для вивчення іноземних мов учнів об’єднують у групи за рівнем знань, а ІТ інтегрують у навчальний процес: є класи віртуальної реальності, лабораторії, фото та відео-студії. Школярі також вивчають програмування, дизайн, мережі, створення ігор, сайтів, розробку мобільних додатків. Учнів старших класів готують до ДПА та ЗНО.
Діти вивчають новий матеріал за допомогою гейміфікації, а домашнє завдання виконують у школі.
Вартість навчання становить 13 111 грн у місяць. Більше – на сайті школи.
Фото IT Step School
ThinkGlobal
Після закінчення школи випускники отримують два атестати – український та американський, що дає можливість вступити у навчальні заклади світу. Окрім стандартних предметів, дітей вчать фінансової грамотності, Engineering, Science and technology, мови програмування IT, Human and Word, Data Science, Social Science.
Також у школі пропонують близько 20-ти гуртків на вибір після завершення уроків.
Вартість навчання у школі на вул. Дагестанській, 24 становить 115 тис. грн у рік (9 місяців). У школі на вул. Зелена, 115а – 105 тис. грн. Незабаром відбудеться відкриття інноваційного простору GlobalKids на вулиці Малоголоськівській, 30а, де навчання коштуватиме 100 тисяч гривень.
Більше – на сайті школи.
Фото із сайту школи
Ліцей «Дивосвіт»
У навчальному закладі є початкова школа для учнів 1-4 класів, де діти отримують по 4 уроки англійської на тиждень. Учні ліцею від 5 класу мають 7 уроків англійської та 4 уроки німецької мови на тиждень.
Окрім сучасних лабораторій для дослідів і планетарію, ліцей має футбольне і волейбольне поля, тенісні корти, спортзал і тренажери, басейн.
Є і додаткові заняття: шахи, танці, футбол, вокал, робототехніка, журналістика і профкомунікації, English Club.
Вартість навчання для учнів 1-4 класів становить 7500 грн у місяць, для 5-11 класів – 8500 грн у місяць. В оплату входить триразове харчування і гуртки. Більше – на сторінці школи.
Фото із фейсбук-сторінки ліцею
Еколенд
У цій школі для 1-11 класів учні можуть вибирати напрямок навчання – ІТ та математика, лінгвістика (іноземні мови) або художньо-естетичний.
Також школа пропонує можливість індивідуальної та групової роботи з психологом, заняття з логопедом та постійний тьюторський супровід.
Вивчення англійської у школі є на рівні А2 у 5-6-х класах, В1 – у 7-8-му класах та В2, С1 – у 10-11-х класах. Учнів старших класів готують до ЗНО. Є також зустрічі з бізнес-тренерами, екскурсії на підприємства.
Вартість навчання у початковій школі становить 7000 грн в місяць + 140 грн в день за триразове харчування; у середній школі – 75 тисяч в рік + 3000 грн в місяць за триразове харчування (пакет «Базовий»), 90 тисяч в рік + 3000 грн в місяць за харчування (пакет «Оптимальний»), 103,5 тисячі в рік + 3000 грн в місяць за харчування (пакет «Сімейний»). Деталі – на сайті школи.
Школа «Ерудит»
Приватна школа «Ерудит» навчає дітей 1-11. Діти вивчають три іноземні мови – англійську, іспанську та польську, а також право, природничі й точні науки, історію культури та мистецтва. Також в «Ерудиті» є різні спецкурси.
Вартість навчання у школі треба з’ясовувати індивідуально. Більше інформації можна знайти на сайті школи.
Фото із фейсбук-сторінки школи
Школа-гімназія «Шанс»
Навчання в школі-гімназії відбувається з 1 до 11 класу. Крім обов’язкової навчальної програми у школі створюють індивідуальну програму для кожного учня з урахуванням його інтересів. З 5-го класу учні можуть обирати предмет, з якого б хотіли вести науково-пошукову роботу.
У школі працюють білінгвальні класи, у яких інтегровані вивчення англійської мови та предметів природничого напрямку.
У школі додатково можна вивчати німецьку, ділову українську мову, логіку, художню творчість, дитячу світову літературу тощо.
Вартість навчання у школі треба з'ясовувати індивідуально. Деталі можна знайти на сайті школи.
Львівська українська приватна гімназія
Гімназія приймає учнів 1-4 класів у початкову школу «Альфа» 5-11-го класу. Для школярів 5-7-х класів у навчання закладено основи гуманітарної та загальної культури, навчання проводиться за державними програмами.
Для учнів 7-11 класів у школі вводять обов’язкові курси за вибором учнів. Учнів 10-11 класів поділяють за профілем навчання – вони можуть обрати медико-біологічний чи економіко-правничий напрям.
Вартість навчання у гімназії потрібно уточнювати в адміністрації. Більше на сайті школи.
Приватна середня загальноосвітня школа «Перспектива»
У школі навчаються учні 1-11 класів. «Перспектива» спрямована на поглиблене вивчення іноземних мов – англійської та німецької. Крім того, у школі STEM-орієнтований підхід до навчання (STEM – з англійської означає наука, технології, інженерія, математика). У програмі навчального закладу є такі предмети, як ментальна арифметика, риторика, логіка, фінансова грамотність та інші.
Вартість навчання у школі становить 40 тисяч гривень на рік (включене дворазове харчування). Детальніше дізнатись про школу можна з її фейсбук-сторінки або сайту.
Фото із фейсбук-сторінки школи
Школа Дружня до дитини
У школі наразі навчаються діти 1-7 класів. Навчальна програма побудована на методиках STEAM (природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering), мистецтво (Art) та математику (Mathematics). Школа розвиває у дітей soft skills, логіко-математичну організацію мислення, креативність тощо. У школі є можливість відвідувати гуртки програмування, робототехніки, балету, дизайну та інших.
Вартість навчання у школі становить 13 тисяч грн у місяць. Детальніше дізнатися про школу можна на сайті.
Фото із фейсбук-сторінки школи
Християнські приватні школи
НВК школа-гімназія святої Софії
Школярі 1-4 класів тут вчаться за методикою читання «від тексту до букви» Якова Чепіги – дітей вчать розпізнавати слова як цілі одиниці і не пояснюють буквено-звукових співвідношень. А також – за методикою Монтессорі. Дітей вчать працювати в групах, парах та індивідуально, практикують проєктну діяльність.
Читайте також: Без меж. Як дистанційне навчання впливає на психіку дітей і підлітків
Для дітей 5-9 класів у школі є програма лідерства, де школярів вчать виробляти корисні звички, визнавати свої помилки, вчать відповідальності тощо. Крім того, у школі використовують медіацію і вчать розв’язувати конфліктні ситуації.
Є також мовні табори з носіями. Окрім того, школа святої Софії практикує проведення днів духовної віднови і поїздки за кордон для обміну досвідом.
Вартість навчання становить 58 800 грн у рік. Більше – на сайті школи.
Фото із фейсбук-сторінки школи
Християнська школа «Перлина»
Це початкова школа для дітей 1-4 класів з поглибленим вивченням англійської мови. У школі є група продовженого дня, також – повноцінне харчування. Під час дозвілля школярі можуть ходити на танці, малювання, шахи, комп’ютерну грамоту й образотворче мистецтво.
У школі кажуть, що орієнтуються на визначення унікального стилю кожного учня і його здібностей. Навчальний заклад зосереджує свою увагу на розвитку критичного та логічного мислення, а його пріоритетом є учнівське зрозстання у трьох джерелах пізнання – розумі, почуттях та вірі.
Вартість навчання становить 4 тис. грн у місяць. Більше – на сайті школи.
Tvoemisto.tv наголошує, що огляд зроблений на основі інформації з відкритих джерел. Якщо ми не згадали про якусь із приватних ліцензованих шкіл Львова, просимо читачів додавати інформацію у коментарях.
Софія Шавранська
Фото Unsplash та з сайтів шкіл
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- Громадський простір, комунальний ринок і ТЦ. Як зміниться локація на перехресті Петлюри – Садової
- Нам потрібно вижити. Павло Шеремета про руйнування мереж, втрати і бізнес
- Новий бізнес на Львівщині. Які галузі сьогодні є у пріоритеті
- Треба бути оптимістом. Юрій Андрухович та Генрі Марш про війну, творчість і українців
- Люди змінюють час, а не навпаки. Дорж Бату про новий роман «Коко 2.0»
- Знайшли чоловіка через відео на ютубі. Історія родини, яка евакуювалася з Лисичанська до Львова
- Маршрут двоколісним. Що цікавого можна побачити на шляху від Брюховичів до Жовкви
- Як росія створює псевдоукраїнські канали в Телеграмі і чим він небезпечний
- Полтва, можливо, найбрудніша в Україні. Що у нас з річками та чому це важливо для вступу в ЄС
- Як у вишах працюють військові кафедри і що варто змінити
- Проблема з укриттями. Як вчитимуться львівські студенти в умовах війни
- «Мусимо швидко перемогти, щоб українці повернулися додому». Яка ситуація з міграцією на Львівщині
- Бандерівська замість московської. Як Україна та інші країни перейменовують ковбасу, сир і пиво
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До Свірзького замку та ренесансного костелу
- Автомобілі подорожчають до осені майже на третину. Експерт про повернення мит
- Трамвай поїде швидше. Як може змінитися вулиця Вітовського у Львові
- «Маємо заявок на тисячу осіб щодня». Чому чоловікам стало важче перетнути кордон
- Що має виконати Україна, щоб увійти до Євросоюзу
- Зміна постачальника газу. Чому ми стаємо клієнтами «Нафтогазу»
- Понад 300 тисяч жертв. Як Львів страждав від радянської та німецької окупації
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До старовинного села над річкою
- «Треба довести, що ми боремося з корупцією». Що дасть Україні кандидатство в ЄС
- Кава з душею і кардамоном. Історія херсонця, який у львівському парку варить каву
- «Можемо мати цілу генерацію невпевнених у собі дітей». Чим небезпечний російський YouTube
- Чи справді в Україні виник дефіцит техніки і яка ситуація на ринку
- «Здолає дорогу той, хто йде». Як переселенці на Львівщині знаходять роботу
- Що відбулося із УПЦ МП? Інтерв’ю з митрополитом Філаретом
- Російський бізнес у Львові та області. У кого можуть вилучити майно
- «Львів'яни – чудові», або Як переселенці з Маріуполя відкрили у Львові ресторан
- Потрібен сильний лідер. Як бізнесу долати виклики війни
- Добродії на пів мільйона, або Що відбувається у справі Матиса і Шпитка
- Шкодуємо, що не виїхали раніше. Історії дітей, яких рятують у Львові
- «Компроміс вичерпався». Історик про те, чому Україна вже не може святкувати 9 травня
- «Психопати сотнями не ходять. Йдеться про страшну ненависть». Дослідниця терору про злочини росіян
- «Бог залишив мене живою, тому мушу жити». Історія медсестри, яка підірвалася на снаряді
- Проблему з пальним можна вирішити, – експерт
- Несправжній Козак. Що буде із майном соратника Медведчука у Львові
- Великдень у Львові та селах відзначали по-різному. Старі фото та традиції
- Космічна магія Великодня. На згадку про писанкарку Ганну Косів
- «Такої кількості ще не було». Як волонтерська кухня передає паски на передову
- Купити авто в Європі. Як через новий закон виник ажіотаж на кордоні і ринку
- Історія повторюється. У чому феномен пісні «Ой, у лузі червона калина»
- Швидкі рішення, піт і сльози. Експерти про те, як відбудовувати Україну
- «Хто буде Карфагеном – Москва чи Київ?» Ярослав Грицак про війну за існування
- Важливо, щоб Папа не зустрівся з Кірілом, або Як Україні перемогти росію у Ватикані
- Львівщина може забезпечити сіллю пів України, але будуть проблеми з олією
- «Треба передусім назвати путіна злочинцем», – отець-доктор Михайло Димид про Папу, війну і жертви
- «Навіщо фінансувати культуру, коли війна?» У Львові оживає театральне життя
- «Господи, як я їх ненавиджу! Отак і скажіть». Священник про звірства росіян
- Маємо почати говорити про втрати. Психолог про втому та другий місяць війни
- «Недооцінювати загрозу білоруського удару не варто», – Остап Кривдик
- «Не хочу говорити однією мовою з окупантами». Історії переселенців, які перейшли на українську
- «Мова – це зброя, але не головна». Історик Ярослав Грицак про те, як росія нищила українську
- «Стане великим багатосферним хабом». Як Львів трансформується у час війни
- Як в Україні проходить загальна мобілізація та кого не призиватимуть
- «Якби я змогла забути російську, була б щаслива». Історія харків’янки, яка почала спілкуватися українською
- Залежить від заправки. Яка ситуація із пальним на Львівщині
- Дихати, тренуватися, гуляти і спати. Як переживати стресові ситуації
- Битва за Оперу. Що відбувається із конкурсом на директора головної сцени Львова
- «Це краще, ніж ховатися у підвалі». Львів’янки про те, чому вирішили проходити військовий вишкіл
- «Росія – ворог, який точно програє». Юрій Підлісний про загрозу і наступ
- «Українці скуповують не сірники і гречку, а зброю». Володимир В’ятрович про протистояння з Росією
- «Путін – божевільний, а Росія лежить у паралічі», – експрофесорка МДУ Олена Волкова
- Львівські готелі. Кому належать і чи є там російський бізнес
- Як убезпечити свій акаунт і що потрібно знати про ворожі хакерські атаки
- «Вимкнені телефони, є жива черга». Як працює Генконсульство Росії у Львові
- «Мій вітер повідчиняв усі вікна її життя». Історія кохання політв’язня Зеновія Красівського і правозахисниці Олени Антонів
- «Це загальноєвропейська справа». Іноземці, які лишаються у Львові, попри можливе вторгнення Росії
- «Замість страху та паніки моя відповідальність полягає в тому, щоб бути в Україні», – американець про те, чому він не евакуюється у США
- Усе почалось з пані Наді. Як бабусі з пансіонату «створили» власний бренд шкарпеток
- «Кожен має відчути нерв театру, тоді він успішний». Василь Вовкун про прорив у Львівській опері
- У Львові хочуть зберегти віллу «Сонячну» і відкрити тут музичну галерею
- Проректор, пластун та маркетолог. Історії тих, хто вже записався у Львівську тероборону
- Куди полетіти зі Львова. Еґер – вода, вино і соляна гора
- Львів і його райони. Звідки походять назви та де з’явились перші будинки
- Перехворіють усі. Завідувачка Covid-відділення вважає, що коронавірус може перейти в сезонну хворобу
- За два тижні львів'яни зможуть записуватися на військово-медичні навчання
- Як Винниківське озеро стало «басейном»
- «А хіба інші нації теж їдять сало?» Кілька думок про розвиток української кухні
- Раджу сісти і написати свій план. Психологиня про те, як не впадати у відчай через війну
- «Майдан не може вирішити все – ми мусимо вирішувати», – Мирослав Маринович
- «Був зруйнований, наче Троя». Як на Львівщині три родини викупили занедбаний палац і відновлюють його
- Куди полетіти зі Львова. Всі столиці Литви
- У пошуках свого коріння. Як віднайти предків
- «Остап знову збере усіх на Різдво». Як львівський художник гуртував у себе сотні колядників
- Різдво для Давидка. Історія маленького героя, якому вперше в Україні імплантували стимулятор діафрагми
- Він дуже поспішав жити. In memoriam Остап Лозинський
- Три історії львівських підприємств, яким допомогла COVID-19 Бізнес-клініка
- Чи зникне взимку сніг. Розмова із кліматологом
- Як українці святкують Різдво в Кракові. Фоторепортаж
- «Змінилося би все». Чи зможуть українці святкувати Різдво 25 грудня
- Історія Церкви святого Миколая у Львові, або Як змінювався храм часів XIII століття
- Кожна п’ята дитина відчуває страх, що на неї наїде машина. Як підвищити безпеку біля шкіл
- Їх застануть ще наші правнуки. Чому одноразові підгузки – це погано і як перейти на багаторазові
- «Я тішився, як дитина в Діснейленді, коли відкрив Львів», – власник арткафе Te Amo Lviv
- Перезмінка о 5-ій ранку. Як батьки Юрчика зі СМА борються за життя сина
- «Став серцевиною». Історія першого Гарнізонного храму України
- «Нам треба збільшити рівень очікування до змін у державі», або Чого бракує економіці сьогодні
- Гідність, інклюзивність та рівність. Яким буде America House Lviv і коли його відкриють
- Нас називають «поспішайки». Як у Львові доглядають передчасно народжених дітей