
Фото: Освіторія
Куди віддати вчитись дитину. Огляд приватних шкіл Львова
У Львові є майже два десятки приватних шкіл, що мають ліцензію. Більшість із них пропонують поглиблене вивчення іноземних мов, передусім англійської, за сучасними методами, розвиток м’яких навичок, проєктну роботу тощо. Є і приватні християнські навчальні заклади.
Приватні школи пропонують невеликі класи – 15-20 дітей, комплексне харчування і зайнятість дітей після уроків у різноманітних гуртках. Окремі школи пропонують також трансфер учнів за потреби.
Чим особливі приватні школи
Під час вибору приватної школи батьки керуються бажанням, аби дитина була в безпеці, успішно засвоювала знання і мала можливість відвідувати гуртки на місці. Приватні школи пропонують різноманітні заняття після уроків: гурток театру, кулінарії, музики, дизайну, басейн, балет тощо – і все в одному місці.
Водночас у комунальних школах Львова програма повного дня є лише у 12-ти закладах і тільки для учнів початкової школи, розповідає депутатка міськради Львова і голова освітньої комісії Вікторія Христенко.
«Ринок Львова не насичений достатньою кількістю приватних шкіл, їх треба більше», – вважає вона.
Батько 8-річної доньки Роман розповідає, що віддав дитину у приватну школу, оскільки сам має досвід навчання у пострадянському навчальному закладі і хотів дати своїй дитині кращу освіту, а також забезпечити комфортне середовище.
«Середовище, у якому зростає моя дитина, має велике значення у формуванні її особистості. Крім того, мені, як батьку, важливо, щоб вона вчилася у школі, яка поділяє цінності і батьків, і дітей », – говорить Роман.
Освіта має бути якісною та різносторонньою, а знання – важливіші за формальні оцінки, додає він.
«Я іноді заздрю своїй дитині через те, що вона кожного дня з радістю іде до школи. Я у свою ходити не хотів. Я відчуваю, що школі, де вчиться моя дитина, важливі не лише кошти, що платять батьки, але й самі батьки і діти, як спільнота», – каже батько другокласниці.
Читайте також: Коли львівські школярі підуть на канікули. Перелік, дати
Наталія, мама семикласника з іншої приватної школи, розповідає, що тут вчителі встигають приділяти увагу кожній дитині. Раніше хлопчик навчався у комунальній школі, де в класі було близько 30-ти дітей, і вчителі не завжди могли вчасно реагувати на потреби кожної дитини.
«Зараз у класі сина 10 дітей. Це добре не лише через те, що вчителі можуть окремо кожній дитині приділити увагу, а й з огляду на карантинні норми, які зараз діють в країні», – каже Наталія.
Вона також розповідає, що у школі між дітьми можуть бути конфліктні ситуації, однак вчителі швидко на це реагують і повідомляють батькам.
Часто батьків зупиняє вартість навчання у приватній школі, що може становити понад 10 тисяч гривень на місяць. Та в Україні є можливість отримати податкову знижку кожному, хто не є ФОП-ом і працює офіційно. Вікторія Христенко розповідає, що для повернення коштів за навчання дітей батькам потрібно раз у рік подати відповідну декларацію. Сума вираховується в залежності від зарплати батьків і від того, скільки грошей вони витрачають на школу.
Тож що пропонує ринок освіти у Львові?
Початкові приватні школи
Billingual International STEM School
Це приватна двомовна школа із поглибленим вивченням технічних дисциплін (STEM – з англійської означає наука, технології, інженерія, математика). Раніше тут були лише 1-4 класи та цьогоріч відкривають набір учнів у 5-й клас.
Предмети тут викладають комплексно, роботу з учнями фокусують на вирішенні реальних проблем та предметно-практичних завдань. Навчання на 50% відбувається англійською мовою – з дітьми працюють двоє вчителів, один спілкується українською, інший – англійською.
Читайте також: До початку нового навчального року на Львівщині закриють близько 30 шкіл
Вартість навчання у початковій школі становить 9200 гривень у місяць, харчування – включене. Також потрібен внесок на купівлю книжок у 8500 грн. Більше інформації можна знайти на сайті школи.
Школа вільних та небайдужих
Це початкова школа повного дня для учнів 0-5 класів, де навчання відбувається за державними стандартами України. По закінченню навчання учні мають володіти англійською на рівні А2.
Окрім академічних дисциплін, дітей тут вчать надавати першу медичну допомогу, готувати їжу, плавати, грати в шахи тощо. Також є уроки дизайну та театрального мистецтва.
У школі є триразове харчування.
Вартість навчання становить 84 тис. грн у рік, можливі знижки за умови повної оплати. Також потрібно зробити перший внесок у 2500 грн на книжки та форму. Більше інформації – на сайті школи.
Фото із сайту школи
KINGDOM Family School
Це ліцензована приватна школа повного дня з поглибленим вивченням іноземних мов, з акцентом на ментальний і фізичний розвиток дітей. Заклад працює за програмою Нової української школи. Окрім обов'язкових дисциплін, учні мають курси логіки, критичного мислення, фінансової грамотності, дизайну та інженерії і мистецтва.
На базі школи діє понад 10 додаткових гуртків та студій (карате, хореографія, балетна студія, шахи, робототехніка тощо).
Також тут використовують феномено-орієнтоване навчання, STEM підхід на базі Lego foundation, проводять тематичні тижні, хвильові занурення.
Вартість навчання у школі становить 80 тис. грн на рік (10 місяців) або 8,5 тис. грн за умови помісячної оплати. Більше – на сайті школи.
Фото надане школою
Discovery Montessori School
У цій школі акцентують на вивченні математики і розвитку логіки та працюють за системою Монтессорі, що полягає у свободі рухів, виборі діяльності дитиною, вираженні нею почуттів та побудові соціальних контактів.
Тут є додаткові заняття з різних видів спорту, шахів, мистецтва й архітектури. Також тут вивчають кулінарію, гончарство, догляд за тваринами тощо. Кожен учень може самостійно обирати теми для досліджень.
У школі працюють логопед та дитячий психолог, для учнів проводять регулярні екскурсії, Дітям пропонують підготовку до школи, початкову школу. Крім того, зараз є набір у 5-6-й класи.
Вартість навчання у 1-6 класі становить 11 тис. грн у місяць з харчуванням. Більше інформації є на сайті школи.
До 11-го класу
КМДШ (Креативна міжнародна дитяча школа)
У КМДШ в навчанні використовують метод хвильових занурень для учнів 1-4 класів, коли протягом місяця усі предмети вивчаються в розрізі однієї теми. Англійську мову тут вчать з 1-го класу, а в 3-му класі обирають додаткову – німецьку, французьку чи польську.
Для учнів 5-9 класів у школі використовують проєктні занурення, інтегровані заняття – коли на одному уроці викладають два предмети, двомовні уроки.
Читайте також: Деякі львівські школи навчатимуться до липня 2021 року
Учнів 10-11 класів тут готують до ЗНО. Уроки також відбуваються у форматі дискусій, дебатів, втіленні наукових проєктів. Є заняття з фінансової грамотності.
Більшість завдань учні встигають виконувати на уроках, тож зменшується обсяг домашніх завдань.
Вартість навчання становить 18 тис. грн у місяць, туди входять підручники та авторські курси. Більше – на сайті школи.
Фото Креативна міжнародна дитяча школа
IT Step School
Це школа з поглибленим вивченням ІТ та іноземних мов (англійської, німецької, іспанської) для дітей 5-11 класів.
Для вивчення іноземних мов учнів об’єднують у групи за рівнем знань, а ІТ інтегрують у навчальний процес: є класи віртуальної реальності, лабораторії, фото та відео-студії. Школярі також вивчають програмування, дизайн, мережі, створення ігор, сайтів, розробку мобільних додатків. Учнів старших класів готують до ДПА та ЗНО.
Діти вивчають новий матеріал за допомогою гейміфікації, а домашнє завдання виконують у школі.
Вартість навчання становить 13 111 грн у місяць. Більше – на сайті школи.
Фото IT Step School
ThinkGlobal
Після закінчення школи випускники отримують два атестати – український та американський, що дає можливість вступити у навчальні заклади світу. Окрім стандартних предметів, дітей вчать фінансової грамотності, Engineering, Science and technology, мови програмування IT, Human and Word, Data Science, Social Science.
Також у школі пропонують близько 20-ти гуртків на вибір після завершення уроків.
Вартість навчання у школі на вул. Дагестанській, 24 становить 115 тис. грн у рік (9 місяців). У школі на вул. Зелена, 115а – 105 тис. грн. Незабаром відбудеться відкриття інноваційного простору GlobalKids на вулиці Малоголоськівській, 30а, де навчання коштуватиме 100 тисяч гривень.
Більше – на сайті школи.
Фото із сайту школи
Ліцей «Дивосвіт»
У навчальному закладі є початкова школа для учнів 1-4 класів, де діти отримують по 4 уроки англійської на тиждень. Учні ліцею від 5 класу мають 7 уроків англійської та 4 уроки німецької мови на тиждень.
Окрім сучасних лабораторій для дослідів і планетарію, ліцей має футбольне і волейбольне поля, тенісні корти, спортзал і тренажери, басейн.
Є і додаткові заняття: шахи, танці, футбол, вокал, робототехніка, журналістика і профкомунікації, English Club.
Вартість навчання для учнів 1-4 класів становить 7500 грн у місяць, для 5-11 класів – 8500 грн у місяць. В оплату входить триразове харчування і гуртки. Більше – на сторінці школи.
Фото із фейсбук-сторінки ліцею
Еколенд
У цій школі для 1-11 класів учні можуть вибирати напрямок навчання – ІТ та математика, лінгвістика (іноземні мови) або художньо-естетичний.
Також школа пропонує можливість індивідуальної та групової роботи з психологом, заняття з логопедом та постійний тьюторський супровід.
Вивчення англійської у школі є на рівні А2 у 5-6-х класах, В1 – у 7-8-му класах та В2, С1 – у 10-11-х класах. Учнів старших класів готують до ЗНО. Є також зустрічі з бізнес-тренерами, екскурсії на підприємства.
Вартість навчання у початковій школі становить 7000 грн в місяць + 140 грн в день за триразове харчування; у середній школі – 75 тисяч в рік + 3000 грн в місяць за триразове харчування (пакет «Базовий»), 90 тисяч в рік + 3000 грн в місяць за харчування (пакет «Оптимальний»), 103,5 тисячі в рік + 3000 грн в місяць за харчування (пакет «Сімейний»). Деталі – на сайті школи.
Школа «Ерудит»
Приватна школа «Ерудит» навчає дітей 1-11. Діти вивчають три іноземні мови – англійську, іспанську та польську, а також право, природничі й точні науки, історію культури та мистецтва. Також в «Ерудиті» є різні спецкурси.
Вартість навчання у школі треба з’ясовувати індивідуально. Більше інформації можна знайти на сайті школи.
Фото із фейсбук-сторінки школи
Школа-гімназія «Шанс»
Навчання в школі-гімназії відбувається з 1 до 11 класу. Крім обов’язкової навчальної програми у школі створюють індивідуальну програму для кожного учня з урахуванням його інтересів. З 5-го класу учні можуть обирати предмет, з якого б хотіли вести науково-пошукову роботу.
У школі працюють білінгвальні класи, у яких інтегровані вивчення англійської мови та предметів природничого напрямку.
У школі додатково можна вивчати німецьку, ділову українську мову, логіку, художню творчість, дитячу світову літературу тощо.
Вартість навчання у школі треба з'ясовувати індивідуально. Деталі можна знайти на сайті школи.
Львівська українська приватна гімназія
Гімназія приймає учнів 1-4 класів у початкову школу «Альфа» 5-11-го класу. Для школярів 5-7-х класів у навчання закладено основи гуманітарної та загальної культури, навчання проводиться за державними програмами.
Для учнів 7-11 класів у школі вводять обов’язкові курси за вибором учнів. Учнів 10-11 класів поділяють за профілем навчання – вони можуть обрати медико-біологічний чи економіко-правничий напрям.
Вартість навчання у гімназії потрібно уточнювати в адміністрації. Більше на сайті школи.
Приватна середня загальноосвітня школа «Перспектива»
У школі навчаються учні 1-11 класів. «Перспектива» спрямована на поглиблене вивчення іноземних мов – англійської та німецької. Крім того, у школі STEM-орієнтований підхід до навчання (STEM – з англійської означає наука, технології, інженерія, математика). У програмі навчального закладу є такі предмети, як ментальна арифметика, риторика, логіка, фінансова грамотність та інші.
Вартість навчання у школі становить 40 тисяч гривень на рік (включене дворазове харчування). Детальніше дізнатись про школу можна з її фейсбук-сторінки або сайту.
Фото із фейсбук-сторінки школи
Школа Дружня до дитини
У школі наразі навчаються діти 1-7 класів. Навчальна програма побудована на методиках STEAM (природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering), мистецтво (Art) та математику (Mathematics). Школа розвиває у дітей soft skills, логіко-математичну організацію мислення, креативність тощо. У школі є можливість відвідувати гуртки програмування, робототехніки, балету, дизайну та інших.
Вартість навчання у школі становить 13 тисяч грн у місяць. Детальніше дізнатися про школу можна на сайті.
Фото із фейсбук-сторінки школи
Християнські приватні школи
НВК школа-гімназія святої Софії
Школярі 1-4 класів тут вчаться за методикою читання «від тексту до букви» Якова Чепіги – дітей вчать розпізнавати слова як цілі одиниці і не пояснюють буквено-звукових співвідношень. А також – за методикою Монтессорі. Дітей вчать працювати в групах, парах та індивідуально, практикують проєктну діяльність.
Читайте також: Без меж. Як дистанційне навчання впливає на психіку дітей і підлітків
Для дітей 5-9 класів у школі є програма лідерства, де школярів вчать виробляти корисні звички, визнавати свої помилки, вчать відповідальності тощо. Крім того, у школі використовують медіацію і вчать розв’язувати конфліктні ситуації.
Є також мовні табори з носіями. Окрім того, школа святої Софії практикує проведення днів духовної віднови і поїздки за кордон для обміну досвідом.
Вартість навчання становить 58 800 грн у рік. Більше – на сайті школи.
Фото із фейсбук-сторінки школи
Християнська школа «Перлина»
Це початкова школа для дітей 1-4 класів з поглибленим вивченням англійської мови. У школі є група продовженого дня, також – повноцінне харчування. Під час дозвілля школярі можуть ходити на танці, малювання, шахи, комп’ютерну грамоту й образотворче мистецтво.
У школі кажуть, що орієнтуються на визначення унікального стилю кожного учня і його здібностей. Навчальний заклад зосереджує свою увагу на розвитку критичного та логічного мислення, а його пріоритетом є учнівське зрозстання у трьох джерелах пізнання – розумі, почуттях та вірі.
Вартість навчання становить 4 тис. грн у місяць. Більше – на сайті школи.
Tvoemisto.tv наголошує, що огляд зроблений на основі інформації з відкритих джерел. Якщо ми не згадали про якусь із приватних ліцензованих шкіл Львова, просимо читачів додавати інформацію у коментарях.
Софія Шавранська
Фото Unsplash та з сайтів шкіл
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- Дахи Козловського, або Як «Лисиця бореться зі змією»
- На роботу до Львова, на відпочинок – за місто, або Що нам дасть Львівська агломерація
- Район, якому судилося стати популярним, або Як Сихову розвиватися далі
- «Можна мати протез, але... », або Що з роботою для ветеранів
- Ваші діти вчитимуться 12 років. Нехай це не стане несподіванкою!
- Обіцянки vs реальність. Чи ремонт вулиці Пирогова в Києві інклюзивний
- «Продасте одну шкарпетку?» Як у Львові лікують і протезують суперлюдей
- На армію можна, на інфраструктуру – ні? Як обирати, на що виділяти кошти під час війни
- Львів буде розростатися, або Як зробити місто, придатним для життя
- Куди поїхати на вихідні зі Львова. До соколиного міста
- «Кожен вагон, як вулик». Як працюють контролери у львівських трамваях
- Гіперактивних дітей більшає. Чи беруть їх у звичайні школи?
- Поет-боєць Артур Дронь: Найбільше дратує байдужість до війни
- «Мій син каже, що бачив Дублін, Лондон, але жити хоче у Львові»
- Оксана Линів, Ваґнер та «вагнерівці». Що не так і до чого тут Львів
- «Приліт» по Львову, збита ракета та ППО. Що кажуть експерти
- Що зміниться в школах Львівщини. Інтерв'ю з головним освітянином Олегом Паскою
- Віталій Портников: Україна зараз має три важливі пріоритети
- Що зміниться в парку «Знесіння» і до чого тут власники сусіднього готелю
- «Ставте дерево на перше місце». Архітекторка з Литви про міські простори
- «Місць немає, нам дуже шкода…» Як у Львові виник бум на приватні школи
- Як розбудовувати Львів. 10 порад головного архітектора Вільнюса
- «У резюме буде графа «працюю з ШІ». Як діє штучний інтелект та чому він зачепить кожного
- «Наше суспільство обросло міфами щодо виховання дітей»
- Чи стане «Горіховий гай» парком для всіх та через що сперечаються львів'яни
- Індійський «Слон» зайшов у Львів. Як працює заклад, що має кухню, якій тисячі років
- Звідки брати людей, або Чому в школах Львова бракує першокласників
- Що таке екоцид і як змусити росію заплатити за наслідки
- Після 9 років допомоги військовим виселяють з приміщення. Як у Львові працювала волонтерська кухня
- «У Волинській трагедії немає одного винного»
- Чи збільшились на Львівщині випадки кишкових інфекцій і що краще їсти влітку
- Що чекає на Львівський медуніверситет. Інтерв'ю з новим ректором
- Чи зрозумів Папа, що відбувається в Україні? Про візит кардинала у москву, війну, МП
- У Львові збудують муніципальний кампус. Як зміниться один із районів міста
- Львів тестує безготівкову оплату. Як це працює та що з е-квитком
- Понад 300 тисяч жертв. Як Львів страждав від радянської та німецької окупації
- «Парк не має стати заднім двором». Що буде з Погулянкою та як її варто змінити
- Інвестиції у завтра. Чому ІТ-освіту не можна ставити на паузу
- Не забудуй берега річки селища свого. Репортаж із підтопленої Східниці
- «Розпад Росії неминучий». Інтерв’ю з Янушем Буґайським та Уляною Супрун
- Везли у багажниках. Як поблизу Львова рятують травмованих під час війни птахів
- А вони відчинені? «Рейд» львівськими укриттями
- Підземний паркінг, або Остання крапля терпіння для ЮНЕСКО
- Замість підсумку шкільного року. Чи працюють у школах Львова басейни та що можна зробити
- «Львову бракує зеленого каркаса». Що не так із повітрям у місті та як це змінити
- «Ми чекали, що буде війна у Львові». Розмова з добровольцем Ярополком Пшиком
- Для України вірогідними є чотири сценарії. Два з них позитивні
- Пікнік на галявині та ніяких «подяк». Якими є випускні за кордоном
- Що не так із реабілітацією військових та чому це стосується кожного
- Привид «Люсії», або Чому у Львові знесли історичну віллу
- У музей або під асфальт. Як Львівщина позбувається радянських пам’ятників
- Гривня за квадратний метр. Що відбувається з комунальним майном Львівської облради
- «Усе буде добре, мамо». Розмова з тими, що втратили синів на війні
- Галина Крук: Коли нас перестануть запитувати, хто наш Достоєвський?
- Складено рейтинг 200 найбільших компаній Львівщини за виторгом за рік
- Місце пам’яті. Як Львів створює нове військове кладовище
- Довга історія короткого моста, або чому Рясне може стати «островом»
- «Король пішов на війну». Як Львів святкуватиме День міста
- «Ми як на пороховій бочці». Як живе Розвадів, де стався витік газу
- «Сьоме питання». Про що Садовий не може домовитись з депутатами
- Молоко, пил і надмірна чистота. Чому в дітей виникає алергія і як боротись
- «ЛКП проїдають мільйони». Чи створять у Львові наглядові ради
- Що буде із двома найстарішими пологовими будинками Львова?
- «Тепер з 30 співають лише троє дітей. Раніше було навпаки». Інтерв'ю з хормейстеркою
- Як забудовують південну околицю Львова та що не так
- Московський патріархат – це питання національної безпеки, а не релігійної свободи
- Підробляють документи, перепливають річку. Інтерв'ю з прикордонником про ухилянтів
- Якою могла б бути наша кухня, якби не «совок». Інтерв'ю з дослідницею Маріанною Душар
- «Нам поможе святий Юрій». Як Львів позбувався російської церкви
- «Ми вже перемогли... ». Остання розмова з Євгеном Гулевичем
- Сир у багажнику, щоб прилаштувати на визрівання, – звичне явище
- Команда рівних. Яка роль медсестри з розширеними повноваженнями в сучасній медицині
- Кому належать готелі у центрі Львова і чи є серед них росіяни
- Операція «Релокація». Як урятувати економіку України
- «Я постійно думав: хто, як не ми». Останнє інтерв’ю Дмитра Пащука
- «Хороша освіта нам потрібна не менше, ніж армія»
- «Далі буде ще дорожче». Скільки коштує житло у Львові
- Як зміниться площа Міцкевича у Львові та хто за це заплатить
- Динамічність у мистецтві. Де у Львові працює унікальний виставковий центр Home of Arts
- «Ходимо вдвох». Як у Львові працюють інспектори з паркування
- У Києві зникає садиба Терещенків. Чи є шанс на порятунок
- Як трамвайне депо у Львові стає креативним простором. Репортаж
- «Ми збирали кошти на відновлення будинку, коли росіяни ще стояли під Києвом»
- В Україні – дефіцит цибулі. Звідки її імпортують та яка ситуація з іншими продуктами
- За що треба платити в Першому ТМО. Розмова з керівництвом лікарні
- «Мене врятувала ікона». Репортаж з будинку у Києві, який постраждав 25 лютого
- «Все складається, щоб навесні ми пішли у контрнаступ», – військовий експерт
- «Хто я в цій війні». Настоятель гарнізонного храму Тарас Михальчук
- «Хто я в цій війні». Хірург Гнат Герич
- Едвард Лукас: «Шансів на розпад російської федерації зараз більше, ніж колись»
- «Виробіть нові документи!» Юрист про повістки, мобілізацію та військовий облік
- Чи потрібен нам День української жінки? Оксана Кісь про пропозицію нових свят
- «Власта» є частиною історії міста, у цьому ми вбачаємо цінність
- Сам пише казки. Як десятирічний Мартин живе без гаджетів
- Боєць Мирослав Откович: «На передовій життя більше, аніж у тилу»
- Як забудовують Львів та чим зможуть пишатись наші онуки
- Львів гуде. Чи готові підприємці ділитися генераторами та як отримати компенсацію
- «Діти – то святе». Педіатр Ярема Возниця про те, що варто знати батькам
- Проїзд площею Ринок. Кому та за яких умов видають перепустки
- «Українці – це спів». Уляна Горбачевська про моду на українське у світі