Фото:lasoon.net
Як бізнес у Львові реагує на повідомлення про імовірний напад Росії
Індустрія гостинності гостинна, але ціни можуть зрости
Холдинг емоцій «!FEST» має десятки ресторанів та кафе, а ще дві приватні школи і готель та апартаменти. Його заснували троє львів’ян Андрій Худо, Дмитро Герасімов та Юрко Назарук у 2007 році. Нині у компанії працюють понад 2000 людей.
«Бізнес працює. За останній тиждень є несподіваний ріст в продажах», – написав на своїй сторінці у Фейсбук Андрій Худо.
Львів став доволі популярним. Через погіршення безпекової ситуації сюди переїхали з Києва посольства Австралії, Канади, США, Німеччини. Також тут шукають прихистку люди із інших областей.
У компанії кажуть, що інформація про можливу повномасштабну війну з Росією не наробила шкоди справі, утім припускають, що економічні наслідки все ж будуть відчутні згодом. Нині Холдинг планує відкрити новий заклад харчування у Польщі, розширити школу на Клепарівській у Львові та завершити апарт-готель на площі Ринок.
«Далі драйвуєм в бізнесі: новий барний проект у Львові і ресторанний теж. За останній тиждень несподіваний ріст в продажах. На підписанні ще одна локація в Польщі. Розширюємо нашу школу на Клепарівській у Львові. Активно працюємо по ще одному готельному проекті у Львові. Девелопмент також актуально, Львів тепер в тренді, квартири в підвищеному попиті. Зберігаєм спокій, підвищуємо продуктивність», – каже Андрій Худо.
Також у компанії додають, що тимчасовий ажіотаж щодо житла чи інших послуг не спровокує ріст цін, кажуть, що на них впливає вартість енергоносіїв чи підвищення цін на деякі товари.
У компанії не обговорювали, що робитимуть, якщо почнеться повномасштабне військове вторгнення, кажуть, що достатньо напрацьованих протоколів. Та все ж розповідають, що проводять навчання з протипожежної безпеки, домедичної допомоги.
«Всі на роботі, діти в садку і в школі». Забудовник не панікує
«Працюємо спокійно. Жодних зменшень обсягів робіт немає. Спокій – це те, що зараз особливо потрібне, так кожен на своєму місці виконуватиме свою роботу і все працюватиме. Ринок нерухомості на повідомлення про повномасштабне вторгнення Росії зреагував, трохи зріс попит на оренду житла у Львові, є невеликий ріст на вторинному ринку, а з первинною ланкою все стабільно», – розповідає Назарій Бербека, який є співвласником кількох будівельних компаній, які ведуть активну забудову у Львові.
Він є співвласником таких компаній, як ТзОВ «Львівська інвестиційна компанія», ТзОВ «Експромт», «Експлуатаційна служба Нова Оселя», Спільне українсько-американсько-англійсько-угорське підприємство «Трайдент консалтінг та інвестиції», «Нова Оселя архітектс», «Експлуатаційна служба Нова Оселя фасілітіс» та «Ліски інвест буд». Торік Назарій Бербека пройшов до Львівської міської ради від партії «Європейська Солідарність».
Забудовник каже, що ціни на нерухомість ростуть, утім це не пов’язане з інформацією про війну, а радше з пандемією і проблемами в логістиці, а також зі здорожчанням енергоносіїв.
«Відбулись перебої в ланцюжку логістики, це спричинило дефіцит на деякі види товарів. До прикладу, у вересні вартість скла піднялась більше, ніж на 200 %, а ще ріст цін відбувся через подорожчання газу», – каже Назарій Бербека.
Він також розповідає, що забудовники мають проблему через дефіцит керамічної цегли.
«Сьогодні у Львівській області усі заводи, які займаються виробництвом керамічної цегли, зупинилися, все через високу ціну газу. Тож маєм проблеми з постачанням цегли. Вартість нерухомості зросла ще раніше, і це не через попит», – каже він.
Назарій Бербека каже, що ринок реагує доволі спокійно, продажі не високі. Ймовірно, каже він, через те, що люди дещо спантеличені інформацією про війну.
Він каже, що не панікує, нікуди не їде, щоби перечекати, і не відправляє зі Львова сім’ю.
«Нікого нікуди не відправив, всі на роботі, діти в садку і в школі, я також у Львові. Зараз вкрай важливо бути пильними і спокійними, а ще єдними. Дивно мені було читати інформацію про десятки чартерів з Києва, бо за кілька днів до того друзі розповідали, що Forbes у Києві організовував зустріч великого бізнесу, соціально відповідального, там були великі виробники, маркетплейси торгові, представники ІТ компаній, банківського сектору і всі казали, що будуть залиштися в Україні», – каже він.
Цілодобова психологічна підтримка і протистояння кібератакам
Ярослав Любінець, співзасновник та голова Ради директорів SoftServe, заснував компанію у 1993 році з другом Тарасом Кицмеєм. У Львові SoftServe має 12 офісів і понад 4 тисячі працівників, також компанія має офіси за кордоном. Загалом в компанії працюють понад 10 тисяч людей.
Ярослав Любінець каже, що і в ІТ-індустрії змін через загрозу нового військового вторгнення не відбувається. Щоправда, у їхній компанії кризова команда розпрацювала план дій на різні випадки, а команда, що протидіє кібератакам, працює цілодобово.
«Так, один зі сценаріїв передбачає релокацію працівників з Харкова, Києва, Дніпра, Одеси та інших міст у східних регіонах країни, це за умов найвищої небезпеки. Про масову релокацію за кордон не йдеться. У компанії працює кризова команда, її завдання – забезпечити готовність до різних викликів і криз, таких як пандемія та локдаун, енергетичні загрози або політична нестабільність», – каже він.
Ярослав Любінець каже, що цей «інформаційний шторм» не вплинув на об’єми замовлень. Партнери запитують про ситуацію в Україні, каже він, співпрацю не припиняють, так демонструють свою підтримку.
«Більшість наших партнерів розуміють, що найкращим способом підтримати нас та наших працівників в Україні є продовжувати працювати в звичному режимі. До того ж, SoftServe вже давно є компанією з глобальними операційними потужностями, що розташовані не лише в Україні. Всі ми перебуваємо у стані невизначеності та підвищеного відслідковування ситуації сьогодні, але, за будь-яких умов, бізнес має працювати безперебійно», – каже він.
Співзасновник SoftServe каже, що у компанії є команда, яка працює цілодобово. Вона захищає дані компанії в кіберпросторі, зокрема і від кібератак.
«Наші офіси використовують інтернет незалежних та надійних провайдерів з наявністю резервних ліній, більшість з офісів обладнані аварійним супутниковим зв’язком, резервними джерелами живлення, комунікаційна інфраструктура надійно захищена», – каже він.
Ярослав Любінець додає, що ключовим у роботі бізнесу є інформація, вчасна і правдива. «Треба відрізняти фактаж від клікабельних заголовків та хорошу аналітику від вірусних фейків», – говорить він.
Також, за його словами, аби зменшити напругу, для працівників компанії проведуть зустріч з психологом, а також відкриють корпоративну гарячу лінію для психологічної підтримки.
«Нею зможе скористатись кожен працівник тоді, коли буде важко впоратись з тривогою самотужки», – каже він.
Наприкінці січня Європейська бізнес-асоціація провела опитування серед своїх компаній. Вони з’ясували, що третина українських підприємців підготувала «план Б» на випадок військового вторгнення Росії в Україну, а ще 40% над таким планом активно працюють. У компаній також поцікавились, які фактори будуть найважливішими для їхнього бізнесу у випадку надзвичайної ситуації.
«Для більшості це стабільна робота інфраструктури – телекомунікаційної, банківської, наземної – так вважає 91% опитаних, повна інформація від лідерів країни про усі події та безперервна комунікація – для 62%, стабільна та злагоджена робота державних органів та служб – для 60%», – зазначили в ЄБА.
Асоціація закликала владу звернути увагу на останній пункти та мати більше комунікації з бізнесом.
Читайте також: США офіційно оголосили про переїзд посольства до Львова
Нагадаємо, що розвідка країн-членів НАТО твердить, що на території України збільшилася кількість російських бойовиків, які підпорядковані російським спецслужбам. Росія може готувати провокації з цими бойовиками, аби створити привід для початку широкомасштабного вторгнення. Водночас, за даними Держдепу США, Путін ще не ухвалив остаточного рішення про вторгнення.
Водночас у Львові затвердили план дій у разі надзвичайної ситуації. Так, прийняли рішення збільшити резерв крові, а міські лікарні вже забезпечені тримісячним запасом медикаментів та інших матеріалів. Якщо ж повністю зникне світло, то мешканцям обіцяють подавати санітарний об'єм води. Повний перелік рішень, які затвердили на позаплановому засіданні міської комісії ТЕБ і НС, читайте за посиланням.
Вікторія Савіцька
Фото: "Твоє місто", Назарій Бербека, ЛУН, Forbes
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Міські акценти
- «Зміна управління містом може потроїти довоєнний бюджет Львова»
- «Для візочника у Львові є два варіанти – дім і балкон». Що можна змінити?
- Що буде на місці «Добробуту» у Львові. Нові подробиці давньої історії
- Будинок з історією. Як колишній парафіяльний дім став приватним
- «Із грішми проблем нема». Коли у Львові добудують сміттєпереробний завод
- Із трамваєм чи без. Як планують змінити вулицю Миколайчука
- Паркування у Львові. Що змінилось та де найчастіше штрафують
- Наскладали дров, купили генератор. Як ОСББ Львова готуються до зими
- Без хліба, світла і зв’язку. Як Львів пережив ракетні удари
- «Маємо нову тенденцію». Як змінилася ситуація з орендою житла у Львові
- Білозора чи Вакарчука? Як у Львові перейменують вулицю великих математиків
- «Реально небезпечно». Що робити з електросамокатами у Львові
- «Крапля в морі». Чи вдалося зберегти туризм у Львові попри війну
- «Укрзалізниця» передає лікарню в центрі Львова. Що там буде
- «Це терапія, яка допомагає». Чи варто було проводити Свято музики у скорботний день
- З якими назвами вулиць у Львові ми попрощаємося
- «Треба йти до школи!» Яким буде навчання у Львові з 1-го вересня
- «Не буде червоної доріжки». Чи виграє львівський бізнес від скасування мит на товари
- Чи справді у Львові готові будувати квартири із кімнатами захисту
- Місто-фортеця, або Чим є Львів для путіна
- «На вас чекає смерть за Бучу, Ірпінь, Київ…» У Львові зняли відео, через яке виник скандал
- Як Львів підготувався до можливого нападу Путіна
- Як отримати відшкодування за розірвані колеса через ями у Львові. Пояснення юриста
- Так продовжуватись не може. Як покращити онлайн-навчання у львівських школах
- Готель на ринку, або Коротка історія «Добробуту» у Львові
- Е-квиток у Львові. Усе про картки, ціни, пільги
- На вершині – пішохід. Що передбачає Піраміда мобільності у Львові
- Перехоплювальні паркінги, е-квиток і безпечні дороги. Що робитиме Львів для покращення мобільності
- Недовіра директорці. Що відбувається у львівському ОХМАТДИТі
- День Х. Коли у Львові запрацює е-квиток і чому не з 13 січня
- Замість автобусів може бути поїзд, або Що змінить у Львові електричка
- У Львові розробили перший тролейбус з автономним ходом. Навіщо він місту та куди поїде
- Одна бригада, сім батальйонів. Як у Львові планують організувати оборону у разі наступу Росії
- «Не дати їм будувати, щоб до них підходили всякі жулікі». У Львові виник скандал через будову на Княгині Ольги
- У яких районах Львова потрібне нове житло та чим виділятися на ринку первинного житла сьогодні
- «У Львові варто будувати кампуси». Що відбувається на львівському ринку нерухомості сьогодні
- «Україна для Росії пріоритет номер один». Аналітик – про можливе російське вторгнення
- «Далі знову буде ескалація». Аналітик про загрозу російського вторгнення
- «Зараз маємо пік». Як змінилась ціна на квартири у Львові
- «Думав, вона послизнулась». Водій маршрутки каже, що не зрозумів, що наїхав на монахинь у Львові
- Все можна робити швидше? Хто та як проєктує львівські вулиці
- Львів готує план, щоб повернути дітей до школи. Як це відбуватиметься
- «Посидіть дома, почитайте книжку». Андрій Садовий про нові обмеження у Львові
- На межі життя і смерті. Що відбувається та хто платить за лікування у лікарні швидкої допомоги
- «Нас зробили крайніми». Що у Львові з вакцинацією вчителів та як дають раду інші міста
- «Ми перестали розуміти, чого хоче покупець». Важливі думки після BookForum у Львові
- Як «спорт поза політикою» стає зброєю проти України
- Біля парку і за 15 хвилин до центру Львова. Які переваги пропонує ЖК Safe Town
- Моцарт виглядає для вас чужинцем, але дайте йому час
- Збережуть чи забудують. Що буде на території кераміко-скульптурної фабрики у Львові
- Усі чекають на апеляцію. Як розгортається справа шести засуджених поліцейських у Львові
- Чи справді спорт поза політикою. Як зреагували на позицію львівського спортсмена Горуни
- «Маємо прийняти нову реальність». Олексій Коган про Leopolis Jazz Fest
- Місто, де можна розвивати мистецькі ідеї. Ніколя Фасіно про «Французьку весну» у Львові
- «Караван історій». Що буде із кінотеатром у Стрийському парку
- Вода в місті. Як річка Зубра впливає на львів'ян і як її врятувати
- Квіти на руїнах. Що можуть збудувати у лісопарку «Погулянка»
- Як у Львові оновили унікальну браму в будинку, де жила дружина Грушевського
- «Підпільні» матрьошки. Як у Львові заробляють на російській символіці
- Як оплатити за воду, не виходячи з дому. Детальна інструкція
- Законсервований простір. Чого бракує культурі і відпочинку у львівському парку
- Так триває історія. Як демонтаж Монументу Слави у Львові змінює сенси територій
- Від підземелля до небес. Що унікальне можна побачити в соборі святого Юра у Львові
- Як не купити «проблемну» квартиру і чи реально повернути гроші. Розмова з юристом
- План на Великдень. Як церкви у Львові уникатимуть скупчень вірян
- Чи справді можна вакцинуватись залишковими дозами. Журналістський експеримент
- Навколо автовокзалу. Як врятувати від депресії новий район на околицях Львова
- Тут живе дух Львова. Чи зникне з мапи міста кінотеатр «Коперник»
- За тиждень Великдень. Як волонтерки у Львові напекли пів тисячі пасок для військових на Сході
- Епіфаній теж просив. Як у центрі Львова будують храм. Оновлена візуалізація
- Мистецький дух і дірява підлога. Як це – жити в будівлі театру в центрі Львова
- Забуте і нове. Як може змінитись обличчя Львова за кілька років. Візуалізація
- Мені треба тільки житло, розумієш? Історії непомітних
- Як занепав «символ Львова», або Чи зміниться щось на Стрийському автовокзалі
- Як у старі добрі часи. Хто такі садівники Львова і для чого вони місту
- «Пустіть в туалет!» Як це, коли у Львові не працюють громадські вбиральні
- Воля і розрахунки. Що потрібно, щоб запустити у Львові міську електричку
- Шлях вакцини. Як у Львові зберігають і перевозять «щит» від коронавірусу. Репортаж
- На невеликі квартири у Львові ціна зросла. Що змінилось на ринку нерухомості у час пандемії
- Продукти з'їмо самі. Як ресторани у Львові пішли на новий локдаун
- Весняне дежавю. Коли у Львові можуть ввести локдаун
- Два тижні на збір. Що буде із солодощами і кавою з переходу на Митній
- Два Львова. Як минуло перше онлайн-обговорення здорожчання проїзду в міському транспорті
- Тут живе дух Львова. Як дають собі раду бар «Корівка» і «Пиріжкова» на Словацького
- Як привчити львів’ян прибирати за своїми домашніми улюбленцями
- Без бюджету та з виконкомом. Як на сесії домовлялись депутати і Андрій Садовий
- Кав’ярні для чоловіків, цукерні – для жінок. Розваги і торгівля у Львові сто років тому
- Затори у Львові. Чому світлофори в місті працюють так, а не інакше
- Чемні/хамовиті. Громадський активіст про те, як паркуються у Львові та Києві
- Куди зникає дух Львова. Справа магазину на Краківській
- Викинули продуктів на сотні тисяч. Як бізнес у Львові пережив другий локдаун
- Берлін у центрі Львова. Як після реставрації виглядає брама на Князя Романа
- Труднощі перекладу? Що не так із українською мовою у Львові
- Автобуси і політика. Чому Садовий запитує у львів'ян, у кого місту купувати транспорт
- Новий рік та Різдво у Львові сто років тому і сьогодні. Історія, фото
- Дожити до ста. Дві історії довгожителів Львова
- Львівська ОТГ офіційно запрацювала. Як пройшло передноворічне засідання депутатів
- Бруківка, асфальт, камінь і знову бруківка. Сім п'ятниць вулиці Бандери
- Христос народився! Як львів'яни переходять на святкування Різдва 25 грудня
- Будемо розвивати і ринок, і Сихів. Як «Шувар» створює нові простори для львів'ян