Біля Маріуполя супутник зафіксував третє місце масового поховання

9956 0
Довжина траншей сягає більше ніж 200 метрів.
Супутниковий знімок масового поховання у селищі Старий Крим біля Маріуполя, 24 квітня 2022 року/Радіо Свобода

Супутниковий знімок масового поховання у селищі Старий Крим біля Маріуполя, 24 квітня 2022 року/Радіо Свобода

Супутник зафіксував вже третє місце масового поховання поблизу Маріуполя. Викопані траншеї з’явилися на території кладовища окупованого російськими військами селища Старий Крим, що у 5 км від міста. Довжина траншей сягає більше ніж 200 метрів. Про це повідомляють «Схеми». 

Зазначимо, що селище Старий Крим перебуває під окупацією військ РФ з 10 березня. Відстань до Маріуполя – 5 кілометрів.

Читайте також: Біля Маріуполя зафіксували 300-метрову братську могилу

Перші викопані траншеї на території Старокримського кладовища з’явилися 24 березня – вже після того, як селище було окуповане російськими військовими. На супутниковому знімку Planet можна побачити, що вони 60-70 метрів завдовжки.

Знімки за 7 квітня свідчать про значне розширення поховань, а частина траншей вже закопана. 

Знімки за 24 квітня показують нові трашеї. Протяжність місця масового поховання збільшилася до понад 200 метрів.

Як повідомив «Схемам» міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, що владі відомо про те, що російські військові вивозять тіла загиблих жителів Маріуполя на територію Старокримського кладовища, де ховають їх у місцях масового поховання.

«Нам відомо про ці братські могили, бо ці фашисти – і в мене немає інших слів – залучають для поховання місцеве населення, за їжу. Вони нам і повідомили, що треба «трудогодини» напрацювати, щоб тобі дали їжу, воду… Зараз у Маріуполі недостатньо гуманітарки, яку вони завозять, тому люди вимушені це робити». 

Нагадаємо, що 21 квітня стало відомо про братську могилу в окупованому російськими військами селищі Мангуш, що розташована менш ніж за 20 км від Маріуполя. Це траншея довжиною у більше ніж 300 метрів.

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!