Чому на кордоні з Польщею утворюється скупчення автобусів, якщо впровадили Е-чергу

7400 0
Наразі автобуси мають добу, щоб проїхати кордон, а не конкретну годину.
ФОТО: ЛЬВІВСЬКА МИТНИЦЯ

ФОТО: ЛЬВІВСЬКА МИТНИЦЯ

Е-черга для автобусів наразі працює в тестовому режимі: автобуси мають добу, щоб проїхати кордон. Проте в планах запустити електронну чергу, щоб кожен автобус мав конкретну годину для перетину. Це хочуть зробити до кінця 2023 року. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомив заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко.

«Для автобусів е-черга працює в тестовому режимі. Не погодинно, а подобово. Тобто є доба і в межах цієї доби автобус має проїхати. Тому зараз можливе скупчення автобусів, особливо ввечері, адже в е-черзі не розписані чітко години, коли він має проїхати. А планують запустити, щоб була чітка година для кожного автобуса», — прокоментував Юрій Бучко.

Читайте також: До кінця року на Львівщині мають запустити новий потяг до Польщі

Він додав, що після впровадження погодинної електронної черги для автобусів, будуть думати над запуском е-черги для легкових авто. Ймовірно, вона буде доступна з 2024 року.

Зокрема, заступник голови ОВА зазначив, що на початку впровадження е-черги на кордоні не було черг. Проте зараз ситуація змінилася через блокаду кордону польськими перевізниками.

«Коли з'явилася е-черга кожен перевізник мав розуміння, скільки йому стояти, не в черзі, а вдома, на стоянці чи будь-де. Зараз ситуація змінилася у зв'язку з блокуванням польських перевізників, тому е-черга працює не до кінця в тому режимі, як ми б хотіли. З польської сторони вантажівки стоять вже по три тижні і тому весь цикл не до кінця замкнений», – підкреслив він.

Читайте також: Поляки почали блокувати пункт пропуску Медика-Шегині

Додамо, наразі е-черга працює на Львівщині на пунктах пропуску Нижанковичі, Шегині, Краківець та Рава-Руська.

Як стати в електронну чергу?

  • Зайти на сайт
  • Натиснути кнопку «Стати в чергу»
  • При першому користуванні сервісом натиснути «Зареєструватись»
  • Обрати пункт пропуску та натиснути «Продовжити»
  • Ввести дані водія
  • Ввести дані вантажу
  • Підтвердити дані
  • Натиснути кнопку «Стати в чергу»

 

Нагадаємо, у Польщі на стоянці неподалік пункту пропуску Корчова-Краківець, де відбувається страйк польських перевізників, помер ще один український водій. Це вже другий випадок смерті з початку блокади, перший стався 11 листопада неподалік пункту пропуску Дорогуськ – Ягодин.

Зазначимо, польські перевізники розпочали безстроковий протест 6 листопада. Серед основних вимог до Уряду України – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Європейським Союзом до 30 червня 2024 року. Протестувальники хочуть, щоб угода була розірвана, а дозвільний режим перетину кордону відновили з 1 січня. Страйк призвів до повної зупинки руху на трьох прикордонних пунктах пропуску між Польщею та Україною. Детальніше про те, що вимагають польські перевізники, читайте тут.

Додамо, що 21 листопада у пункті пропуску «Краківець – Корчова» українські перевізники провели мітинг у відповідь на блокування польськими протестувальниками перетину кордону вантажівками з Польщі в Україну.

Tvoemisto.tv побувало на українсько-польському кордоні та поспілкувалося з водіями вантажівок, які застрягли в чергах. Детальніше читайте у матеріалі за посиланням.

Юлія Кметик

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!