Україна

До яких історичних діячів українці ставляться найкраще та найгірше. Опитування

513 0
Серед історичних постатей в українців найгірше ставлення до Леніна і Сталіна.
ФОТО: PEXELS

ФОТО: PEXELS

Жителі України серед історичних постатей найкраще ставляться до Михайла Грушевського, Данила Галицького, Ярослава Мудрого, В'ячеслава Чорновола та Богдана Хмельницького. Водночас найгіршої думки українці про Йосипа Сталіна та Володимира Леніна. Про це йдеться в опитуванні Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

90% українців мають позитивну або скоріше позитивну думку про Михайла Грушевського. Також цей показник становить щонайменше 80% щодо Данила Галицького, Ярослава Мудрого, В'ячеслава Чорновола, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи та Степана Бандери. Натомість серед діячів, про яких українці найгіршої думки, опинилися лише лідери Радянського Союзу та російської імперії. Щодо Йосипа Сталіна негативну або скоріше негативну думку мають 90% жителів України, Володимира Леніна –  86%, Катерини II – 80%, Петра I – 71%.

Читайте також: Кому найбільше довіряють українці

Київський міжнародний інститут соціології проводив це опитування 19-27 січня на замовлення Міністерства культури та інформаційної політики. Загалом методом телефонного інтерв'ю опитали 2004 дорослих жителів України.

Нагадаємо, що абсолютна більшість українців вважають неприйнятними будь-які територіальні поступки для досягнення миру. За останніми даними КМІС лише 9% загалом готові до поступок, хоча 87% українців проти жодних поступок.

__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!