фото: abc.net.au
Витяг із дослідження надав Tvoemisto.tv керівник групи проекту ТПВ Львівської міської ради, директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.
Дослідження проводилося у червні та встановило, що третину відходів складають органічні відходи, майже стільки ж в контейнерах опиняється вторсировини, а також будівельного сміття.
У висновку вказано: «Якщо підбити підсумки результатів, то ми побачимо, що типове побутове сміття складається з наступних фракцій: харчові відходи – 31%, відходи з саду (городу) – 7%, папір – 2.4%, картон – 2.9%, композитні матеріали – 1.4%, текстильні матеріали – 1.1%, санітарні текстильні матеріали – 11%, пластмаси – 13%, скло – 10%, метали 1.5%, небезпечні відходи – 1.8%, дрібні елементи – 15%. В цілому, слід зазначити, що органічна фракція вище середнього по країні, а паперова/картонна – нижче».
Майже 27% відходів, що потрапляють у загальні контейнери, становить будівельне сміття, що не підлягає переробці.
Дослідження морфології ТПВ є складовою підготовки стратегії міста щодо поводження з відходами і дає можливість визначити оптимальну систему збору і переробки сміття.
Нагадаємо, в ЛМР повідомили, що планують застосовувати технологію механіко-біологічної переробки відходів. З 1 серпня у Львові відновили роздільний збір сміття.
З квітня коштом уряду Франції у Львові працює компанія Egis, що розробляє концепцію стратегії поводження зі сміттям та консультує з питань рекультивації Грибовицького сміттєзвалища.
Зоя Красовська