Київ

Графіті Бенксі в Києві, Ірпені й Бородянці оцифрують і розмістять у віртуальній галереї

563 0
Фахівці вже провели фотометрію та просканували стінописи
Фото: МКІП

Фото: МКІП

Графіті британського художника Бенксі, які були написані в Києві, Ірпені та Бородянці, оцифрують та розмістять у віртуальній галереї. Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

Проєкт із цифровізації «НУАРТ» (Новий Український АРТ) презентували в Києві 22 листопада. Фахівці вже провели фотометрію та просканували об'єкти культури.

Нині завершують роботу над сайтом проєкту і розміщенням цифрових 3D-версій графіті у віртуальній галереї. Незабаром сайт стане доступним для широкого загалу.

У МКІП зазначають, що завдяки сучасним AR/VR-технологіям не лише створять умови для збереження робіт Бенксі, а і збільшать кількість аудиторії, що зможе побачити стінописи.

Нагадаємо, в Україні перші графіті Бенксі з'явилися у 2022 в Києві й передмісті (Гостомелі, Ірпені, Бородянці), загалом сім графіті. Тоді у КОВА планували перенести роботи Бенксі в окремий музей, присвячений російсько-українській війні.

У грудні 2022-го в Гостомелі восьмеро зловмисників зрізали мурал (зображення жінки в протигазі з вогнегасником) зі стіни зруйнованого будинку, але не встигли забрати роботу, їх затримали. Вартість муралу оцінили в 9 мільйонів гривень. Щоб захистити роботи Бенксі на Київщині, їх помістили під скло й обладнали спеціальними системами захисту.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!