Хто озеленюватиме цього року вулиці у Львові

1454 0
Найбільше замовлення серед приватників отримав львівський підприємець Микола Коминський. Він обрізатиме та висаджуватиме дерева і кущі в Сихівському районі за 1,9 млн грн.
фото христини процак

фото христини процак

Районні адміністрації Львова завершили цьогорічні тендери на озеленення території міста – на послуги спрямували 11,7 млн грн. Станом на 18 березня догляд за насадженнями замовили чотири з шести районів Львова: Залізничний, Шевченківський, Франківський та Сихівський, пишуть «НГ. Львів».

Читайте також: Найбільший дуб Львова оголосили пам'яткою природи

Найбільше замовлення серед приватних підрядників отримав львівський підприємець Микола Коминський. Він обрізатиме, викорчовуватиме та висаджуватиме дерева і кущі в Сихівському районі за 1,9 млн грн. Це не перше замовлення підприємця з озеленення, обрізки дерев, кущів чи покосу газонів. У 2020 році він отримав відповідних замовлень на 4,7 млн грн також від Сихівської районної адміністрації.

Наступний договір на 1,6 млн грн підписали у Шевченківському районі з підприємцем Володимиром Дециком. За ці кошти він зрізатиме аварійні та сухостійні дерева та обрізатиме зелені насадження.

Підприємець зареєстрований з 2016 року в Пустомитівському районі. Протягом 2020-2021 років він отримав державних замовлень на 3,2 млн грн включно з поточним договором. Минулого року з ним підписали договір на покіс газонів за 1,2 млн грн.

Читайте також: У Львові шукають садівників, які будуть інвентаризувати дерева

А от колишній працівник ЛКП «Зелений Львів» підприємець Володимир Чишинський обрізатиме та зніматиме аварійні дерева у Залізничному районі за 1,4 млн грн. Володимир Чишинський працював головним інженером ЛКП «Зелений Львів» до 2020 року. Це редакції «НГ. Львів» підтвердили в комунальному підприємстві, те саме розповів нам і підприємець. Після звільнення з ЛКП «Зелений Львів» Володимир Чишинський заснував ТОВ «Грін Львів», яке спеціалізується на ландшафтних послугах.

Як підприємець Чишинський зареєстрований 2015 року. За даними проєкту Clarity, перші державні замовлення він отримав у 2019 році – уклав три прямі угоди з Пустомитівською міською радою та Пустомитівським міським житлово-комунальним підприємством. А вже з 2020 року підприємець почав брати участь у відкритих торгах.

Протягом останніх двох років він отримав замовлень на 5,2 млн грн, враховуючи поточну угоду. Зокрема 3,6 млн грн минулого року йому спрямувала Залізнична районна адміністрація за озеленення та благоустрій газонів.

Ще один приватний підрядник – ТОВ «Озеленення Галичини» − зрізатиме та зніматиме аварійні дерева за 844 тис. грн у Франківському районі. Фірмою володіють львів’яни Зеновій Луцко, Ярослав Берянич та Василь Сеник. Це перше велике замовлення компанії протягом 2020-2021 років. Однак, за даними проєкту Clarity, фірма не вперше доглядає Франківський район – з 2018 року вона отримала відповідних замовлень на 1,8 млн грн.

Читайте також: Дерева Твого міста. Як між гамірних вулиць Львова тихо живе 450-літній дуб

Решту поточних замовлень на озеленення районів розподілили між собою дочірні підприємства ЛКП «Зелений Львів». Це комунальне підприємство підпорядковане департаменту містобудування Львівської міської ради. Спеціалізується на догляді за озелененням та благоустроєм.

Так, дочірнє підприємство «Скнилів-парк» отримає 1,8 млн грн за формування та зняття аварійних дерев у Залізничному районі. Ще 1,8 млн грн за аналогічні послуги та догляд саджанців дістанеться ДП «Боднарівка» у Франківському районі. А от ДП «Парк-Високий Замок» опікуватиметься зрізкою аварійних та сухостійних дерев, подрібненням пнів та обрізкою насаджень опікуватиметься в Шевченківському районі за 1,9 млн грн. Натомість у Сихівському районі за догляд за багаторічними кущами ДП «Личаків-парк» отримає 200 тис. грн. Ще стільки ж на цій території – саме ЛКП «Зелений Львів» за подрібнення пеньків.

Читайте також: Скільки дерев у Львові планують висадити цього року і де саме

Нагадаємо, що два роки тому Tvoemisto.tv започаткувало проєкт «Дерева Твого міста», коли у місті почали зрізати чимало зелених насаджень, і закликало львів'ян долучитися до підрахунку дерев. Також ми наголошували, що Львову потрібен головний садівник.

Милулого року у місті почали чипувати особливо цінні дерева. Першим чип отримав 140-річний ясен біля пам’ятника Королю Данилу Галицькому. Важливі для районів дерева почали вносити в систему Inspectree, хоча нею, на жаль, не достатньо користуються районні адміністрації. Також у Львові оголосили конкурс на садівників у кожен район міста. Вони матимуть посвідчення громадського інспектора і зможуть складати протоколи у разі пошкодження дерев.

 

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!