Із балансу райадміністрацій Львова списали лише 28% будинків

2151 0
Будинки списуватимуть із балансу ЛКП ще щонайменше три місяці.

До 1 березня львівські багатоповерхівки мали списати з балансу ЛКП, а до цього часу мешканці повинні були визначитися, хто обслуговуватиме їхні помешкання. Втім, як повідомила під час брифінгу директорка департаменту житлового господарства та інфраструктури Ірина Маруняк, поки що списали лише 20% від усіх будинків.

Читайте також: Як списання будинків із балансу ЖЕКів уплине на ринок нерухомості Львова

«Із балансу райадміністрацій списали 2118 будинків із 7174, що становить 28%. У кожній районній адміністрації створили комісії з 5 осіб. До них можуть долучатися співвласники будинків. Після цього складають акт обстеження житлових і нежитлових приміщень, із урахуванням кількості приватних квартир та загальної площі будинку», – розповіла Ірина Маруняк.

Найбільше будинків списали у Шевченківському районі – 485 будинків, що становить майже половину від усієї кількості. У Франківському районі списали 473 будинки (33,5%), у Шевченківському – 477 (44,8%), у Галицькому – 272 (13,5%), у Личаківському – 235 (14,6%) і у Сихівському 177 будинків (35,3%). 

Не зважаючи на те, що будинок списаний з балансу місцевих рад він знаходить ся на обслуговуванні в ЛКП доки мешканці не визначать форму управління того чи іншого будинку.

Читайте також: Створити ОСББ у Львові. Все у ваших руках (насправді ні)

«Лідерами зі списання будинків є Залізничний, Франківський і Шевченківський райони. Але необхідно враховувати і складність передачі у кожному районі. Наприклад у Галицькому і Личаківському районах багато будинків є пам’ятками архітектури, тож там більш прискіплива процедура», – каже Ірина Маруняк.

Загалом мешканці можуть обирати з чотирьох форм управління будинками: самоуправління, ОСББ, угода з ЛКП або приватними компаніями. Із формою управління визначились лише 405 будинків. Мерія готує відповідне рішення виконавчого комітету, аби для інших будинків, які списали з балансу ЛКП але які не визначились із формою управління можна було оголосити конкурс на управителя. Сам процес списання має тривати ще щонайменше три місяці.

За словами Ірини Маруняк, місто не до кінця врахувало складність процесу, тож термін із 1 березня продовжили доти, доки не спишуть усі будинки.

Читайте також: А ви вже домовились із сусідом? Як у Львові створюють ОСББ

Нагадаємо, що будинки з балансу ЛКП списують, аби провести реформу житлової політики у галузі житлово-комунальних послуг. У законі про ОСББ йдеться, що будинки є співвласністю мешканців, а тому не мають бути в державній чи комунальній власності. Львів’яни можуть дізнатись, чи списали їх будинок із балансу ЛКП онлайн.

Вікторія Ейсмунт


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!