Коли і як тестуватимуть електронний квиток у Львові

2993 0
Угоду про кредитне фінансування впровадження е-квитка підписали ще у листопаді 2016 року.
фото ілюстративне: report.if.ua

фото ілюстративне: report.if.ua

До кінця 2018 року планують завершити тендер на впровадження е-квитка у Львові. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомив керівник відділу автоматизованої системи оплати проїзду ЛКП «Львівавтодор» Сергій Журбенко.

«Зараз триває процес погодження з ЄБРР тендерної документації наступного етапу тендеру. Ми вже провели попередню кваліфікацію учасників. Наступний етап — це технічна оцінка, що в плані підготовки документації є найбільш складним етапом закупівлі. Документація обсягом приблизно 300 сторінок. Очікуємо до кінця липня завершити погодження з ЄБРР. Сам тендер завершимо до кінця цього року», — говорить він.

Читайте також: Запровадження електронного квитка у Львові у запитаннях і відповідях 

За його словами, після завершення тендеру почнуть практично впроваджувати нову систему оплати. Упродовж 3-4 місяців проектуватимуть і тестуватимуть систему. Ще майже півроку може піти на виготовлення та інсталяцію обладнання. 

«Деякі роботи будуть проводити паралельно. Наприклад, виготовлене обладнання будуть відразу встановлювати. Тому повністю процес займе до 10 місяців», — додав Сергій Журбенко.

Читайте також: У Львові створять Центр по роботі з е-квитком

Відтак приблизно у жовтні 2019 року у Львові мають розпочати технічне тестування е-квитка, яке триватиме до 2 місяців. Згодом систему тестуватимуть у салонах. Тож за підрахунками повноцінно запрацювати е-квиток має або наприкінці 2019, або, у разі відхилень від графіка, на початку 2020 року.

«Фактично будуть два тестування. Однак перше суто технічне, майже в лабораторних умовах. Друге — це повністю встановлене обладнання на транспорті. Воно буде працювати, втім під контролем фахівців. Для пасажирів це ніяк не буде відрізнятися від повноцінної роботи системи», — уточнив Сергій Журбенко.

Читайте також: Як може виглядати електронний квиток у Львові

Нагадаємо, 17 листопада 2016 року у Львові підписали угоду про кредитне фінансування впровадження е-квитка на 10 млн євро. Назву електронного квитка визначили львів’яни через соціологічне опитування. Назву «ЛеоКарт» запропонувало дев’ять львів’ян, однак переміг Андрій Карп’як, який надав таку пропозицію першим. 

У листопаді торік ЛКП «Львівавтодор» підписав контракт із компанією iC consulenten (Австрія), яка буде надавати консультаційні послуги з впровадження електронного квитка. У березні 2018-го року планували підписати офіційну угоду з переможцем, втім тоді повідомили, що впроваджуватимуть е-квиток не раніше першої половини наступного року. 

Затримки та перенесення термінів пов’язують із вимогами ЄБРР. Спочатку електронний квиток будуть впроваджувати на електротранспорті, потім на автотранспорті.

Вікторія Ейсмунт


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!