Львів увійшов в десятку міст, які опублікували найбільшу кількість даних

1228 0
За минулий рік на Львівщині опублікували 13 наборів даних з 57 обов’язкових.
Фото: Твоє місто

Фото: Твоє місто

У межах програми Transparent cities/Прозорі міста (Transparency International Ukraine) провели дослідження щодо публікації відкритих даних в умовах війни. У ньому взяли участь 18 найбільших міст України. Усі дані зібрали станом на 1 грудня 2022 року.

На момент дослідження лише 4 з 18 міст розмістили понад 20 наборів даних з 57 обов’язкових. Абсолютним лідером є Тернопіль, адже місто оприлюднило 32 з можливих 57 наборів, що становить 56,1 % виконання. Також до першої четвірки входять Ужгород, Вінниця та Луцьк. Львів посів 9-те місце з 18-ми міст. За минулий рік місто опублікувало 13 наборів даних з 57 обов’язкових.

Загалом середній показник стану публікації даних становить 25,1 %. Також Львів доєднався до 8 із 18 міст, які долучилися до Міжнародної хартії відкритих даних. Це документ, який містить основні правила роботи з відкритими даними. Міста зобов’язалися керуватися хартією під час оприлюднення даних.

Читайте також: Місія Львова – допомагати. Як місто пережило рік та що далі

Зазначимо, що разом міста повинні були опублікувати 1 026 обов’язкових наборів, але опубліковали лише 258 наборів. Найчастіше міста поширювали дані про депутатів місцевих рад, у тому числі контактну інформацію та графік прийому, електронні петиції і результати їхнього розгляду, поіменні результати голосування депутатів на пленарних засіданнях органу місцевого самоврядування. Усі ці набори інформації не потребують суттєвих ресурсів для збору та оновлення, тому порівняно прості в оприлюдненні.

Загалом міста, які завжди були відносно прозорі у своїй роботі, продовжили активно публікувати дані у 2022 році, після впровадження воєнного стану. За 5 років укладення Рейтингу прозорості середній показник 100 найбільших міст України зріс на 62,2%. Завдяки цьому міста могли в середньому залучати інвестицій на 0,04 % більше. 

Наталія Вареник

__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!