Львівські хірурги вперше прооперували дитину з перфорацією дванадцятипалої кишки

555 0
Під час обстежень хірурги ОМАТДИТу виявили вільне повітря у черевній порожнині.
фото: охматдит

фото: охматдит

Хірурги Львівської обласної дитячої клінічної лікарні ОХМАТДИТ минулого тижня прооперували 7-річного хлопчика з області, який потрапив до лікарні на «швидкій» з перфорацією дванадцятипалої кишки.

«Хлопчик прокинувся зранку і відчув біль у животі. Мама дала дитині активоване вугілля, але легше хлопчику не стало. Вони поїхали у районну лікарню. Там запідозрили гостру патологію живота і терміново скерували до нас», – йдеться в повідомленні медзакладу у Фейсбуку.

Читайте також: Важкохворі діти у Львові опинилися у зоні ризику. Як допомогти?

Під час обстежень хірурги ОМАТДИТу виявили вільне повітря у черевній порожнині, що, найбільш імовірно, свідчило про перфорацію виразки шлунка або дванадцятипалої кишки (простіше кажучи, в органі утворився отвір). Дитину терміново забрали в операційну.

«Ми вибрали малоінвазивний метод – лапароскопічну операцію. Діагноз підтвердився в операційній – ми виявили перфорацію дванадцятипалої кишки діаметром 0,5 см. Дірку у кишці ушили, усе пройшло добре», – кажуть дитячі хірурги Богдан Мальований та Андрій Дворакевич.

Читайте також: «Вірус справді змінився». Яким зараз є портрет хворого на Covid-19

На 5 день хлопчика виписали додому. У медзкладі додають, що це перша дитина такого віку з перфорацією дванадцятипалої кишки. Дітей з таким діагнозом оперували, але у старшому віці – 16 років.

Нагадаємо, що минулого тижня 17-річну пацієнтку Львівської обласної дитячої клінічної лікарні ОХМАТДИТ, що мала 90% ураження легень, відключили від апарату ШВЛ. До цього вона перебувала на ЕКМО, а зараз проходить реабілітацію після коронавірусу. 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!