
Фото: Перше ТМО
У Львові в лікарні святого Пантелеймона врятували пацієнтку, якій рідкісні гельмінти знищили печінку та жовчний міхур. Їхня довжина сягала семи міліметрів. Жінці видалили праву частку печінки та жовчного міхура.
Джерело: Перше територіальне медичне об’єднання у Facebook
Три місяці тому 51-річна мешканка Волині відчула біль правому підребер'ї та нудоту. Вона звернулася до місцевих лікарів, але тоді вони нічого не виявили. Згодом стан Людмили погіршився: безсоння, висока температура, жовяниця. Тоді медики діагностували у неї альвеококоз правої долі печінки. Личинки осідають в печінці, легенях, рідше – у структурах головного мозку. Їхня довжина сягає 7 мм. Операція через пізнє звернення, пояснюють медики, несе значні ризики для життя і є можливою лише у 15-20% хворих.
Читайте також: Львівські лікарі видалили ракову пухлину із мозку дитини
Утім працівники лікарні провели детальну діагностику, зокрема, комп'ютерну томографію, і з’ясували, що оперативне втручання можливе. Права частка печінки разом з її великими судинами та жовчним міхуром були уражені. Саме тому в ході операції хірурги виконали видалення правої частки печінки та жовчного міхура. Операційне втручання тривало три години. Після цього пцієнтка провела три дні в реанімації під наглядом лікарів інтенсивної терапії, а ще сім днів – у відділенні хірургії.
Наразі з Людмилою все добре, на неї чекає реабілітація та контрольний огляд за два тижні.
Нагадаємо, що у грудні львівські медики провели п’ять трансплантацій печінки – двом жінкам та трьом чоловікам. Четверо з них – жителі Львівщини, один із Закарпаття. Усі вони мали цироз печінки.
Довідка
Альвеококоз – важке паразитарне захворювання, що спричинене одним з видів гельмінтів. Воно поширюється через диких тварин, наприклад, гризунів, які виділяють заповнені яйцями частинки у довкілля. До людини личинки паразитів потрапляють через травну систему. Найчастіше так стається під час контакту з немитою їжею. Захворювання – рідкісне та становить 1,37 – 3,85 на 100 000 населення. На Львівщині, згідно зі статистикою, щороку оперують до 20 людей з альвеококозом. Через надто пізнє звернення до спеціалістів частину таких пацієнтів не вдається врятувати.
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.