Львівський залізничний вузол переформатують як європейський

3109 0
Він буде сходитись як велика кількість європейських пасажирських маршрутів.
Фото: unsplash

Фото: unsplash

«Укрзалізниця» подала проєкти для фінансування за Програмою ЄС «Механізм «Сполучення Європи». Серед них, зокрема, проєкт Мостиська - Скнилів та переформатування Львівського вузла як європейського залізничного хабу. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко в інтерв'ю «Інтерфакс».

«У жовтні запускається проєкт пасажирського сполучення Варшава - Рава-Руська - Брюховичі (населений пункт у передмісті Львова, 8 км). І якщо ми хочемо зробити повноцінний маршрут Львів - Варшава, нам потрібно буде модернізувати всю ділянку Рава-Руська - Брюховичі (54 км), щоб зайти у Львів колією 1435 мм з цього напрямку. Мостиська - Скнилів - це теж колія 1435 мм, яка заходить до Львова. І в цій конфігурації залізничний вузол Львів уже можна розглядати як окремий проєкт, як хаб, який буде мати з’єднання з європейськими коридорами», – зазначив він.

За словами голови правління АТ «Укрзалізниця», на Львівський транспортний вузол буде  сходитись як велика кількість європейських пасажирських маршрутів, так і значний обсяг вантажних перевезень.

Читайте також: Євроколія зі Львова до Варшави може коштувати 50 мільйонів євро

«Оскільки ми подаємо проєкти в рамках CEF, то за умовами програми можемо розраховувати на співфінансування тільки 50% вартості проєктів, які отримають схвалення Єврокомісії. Другу частину, 50%, потрібно буде шукати додатково», – пояснив Євген Лященко.

Нагадаємо, що у Львові презентували концепцію залізничного хабу, який пропонують облаштувати у Скнилові. Місто хоче поєднати чотири транс’європейські транспортні напрямки: до Констанци (Румунія), Кракова та Варшави (Польща), Братислави (Словаччина) і Будапешта (Угорщина).

Ірина Давосир

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!