Львів’ян закликають не пірнати у водойми на Водохреще

1301 0
Купання у холодній воді може бути корисним лише за умови, якщо загартовуватися регулярно.
Фото умовне

Фото умовне

Сьогодні, 6 січня, християни відзначатимуть свято Богоявлення Господнього, або як в народі його називають – Водохреща. Для багатьох у цей день вже стало традицією купатися у водоймах. Однак фахівці вкотре наголошують, що купання у холодній воді може бути корисним лише за умови, якщо загартовуватися регулярно. А одноразове пірнання без підготовки не оздоровить, а навпаки, може стати причиною проблем зі здоров’ям, пише ЛМР.

«Очікувати, що разове купання в холодній воді зробить вас здоровим раз і назавжди, не варто. Холодна вода насправді може бути корисною, але лише при систематичному загартовуванні, тобто при щоденному контакті з холодною водою. А починати загартовуватись краще поступово, у теплу пору року, повільно знижуючи температуру води. Один із найпростіших варіантів, з яких можна розпочати загартовування водою у будь-яку пору року, це контрастний душ», - наголошують в управлінні охорони здоров’я Львівської міської ради.

Водночас, медики не рекомендують пірнати у холодну воду навіть при мінімальних симптомах застуди, адже різка зміна температури у цьому випадку буде згубною для імунітету. Також лікарі особливо не радять цього робити тим, у кого хворі нирки, хто має діабет і проблеми з тиском, а також різні хронічні захворювання.

Читайте також: Це подібне до стрибка з парашутом, або Чи є щось святе у пірнанні в ополонку

В поліції наголошують, якщо ви все ж вирішили для себе по-іншому, то щоб купання було безпечним та не призвело до негативних наслідків, є кілька порад:

  • перед зануренням в крижану воду слід порадитись з вашим лікарем, оскільки зимове плавання може спричинити проблеми зі здоров'ям;

 

  • перед зануренням у воду слід зробити енергійну розминку. Перш ніж пірнути, змочіть обличчя, груди, живіт та спину і лише після цього занурюйтесь. Пірнати з головою не варто, адже це може призвести до різкого охолодження організму. Безпечне перебування у крижаній воді — 3-5 секунд; 

 

  • після купання якнайшвидше зніміть мокрий одяг, швидко розітріться рушником і одягніться в сухий та теплий одяг;

 

  • вживати алкоголь та курити перед зануренням у крижану воду дуже небезпечно. Алкоголь розширює периферичні судини, що значно збільшує тепловіддачу. Куріння суттєво порушує кровообіг, збільшуючи охолодження; 

 

  • купатися можна лише в спеціально обладнаних місцях з перевіреним дном.

 

Також не варто брати участь у купаннях вагітним жінкам та дітям до 6 років. Старші діти можуть купатися лише під наглядом дорослих.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!