МОН підтримало студентів «Львівської Політехніки» щодо ситуації з Фаріон

1934 0
Міністерство підтримує вимоги студентів не співпрацювати з людьми, які не поважають захисників та захисниць.
ФОТО З ВІДКРИТИХ ДЖЕРЕЛ/ ІРИНА ФАРІОН

ФОТО З ВІДКРИТИХ ДЖЕРЕЛ/ ІРИНА ФАРІОН

У Міністерстві освіти та науки України відреагували на скандал з професоркою Національного університету «Львівська Політехніка», екснардепкою Іриною Фаріон. Міністерство підтримує вимоги студентів не співпрацювати з людьми, які не поважають захисників та захисниць. Зокрема, додали, що рішення про призначення та звільнення працівників ухвалює університет. Таку відповідь надіслали з Міністерства освіти та науки України на запит «Суспільного».

У МОН заявили, що окрім освітньої функції університети мають завдання формувати особистість та світогляд студента. А тому викладачі повинні не лише передавати знання молоді, а й виховувати повагу до фундаментальних цінностей. Серед них — гідність людини та повага до українських захисників та захисниць. Для цього виші мають обирати до штату тих педагогів, які самі є носіями таких ідей.

«Міністерство підтримує вимоги студентів до ЗВО не співпрацювати із людьми, які не розділяють фундаментальні цінності, як-от гідність людини й повага до наших захисників та захисниць», — йдеться у відповіді на запит.

Читайте також: Омбудсмен звернувся до поліції та СБУ через заяви Фаріон

У Міністерстві освіти та науки додали, що саме виші самостійно призначають та звільняють з посади викладачів і працівників освіти. А тому університети несуть відповідальність за те, щоб ці люди були не тільки кваліфікованими спеціалістами, але й людьми високих ціннісних орієнтирів та моральних переконань.

Нагадаємо, нещодавно викладачка Національного університету «Львівська Політехніка», мовознавиця та екснардепка Ірина Фаріон заявила, що не може назвати українцями російськомовних захисників, зокрема бійців бригади «Азов». Це викликало обурення серед українських воїнів, які захищають державу.

«Я категорично цього (російську мову серед військових ЗСУ –  ред.) не приймаю. У мене запитання до них: що вам, хлопці, заважає, коли ви такі моцні? І ви дуже розумні. Що вам заважає виконувати 29 статтю закону про Збройні сили України. Ви, хлопці, знаєте, що таке дисципліна в армії? Якщо в армії немає дисципліни, то немає армії, це зброд тоді», – сказала в інтерв'ю Фаріон.

Варто зазначити, що у статті ЗУ «Про Збройні сили України», на яку вона посилається, є лише 18 статей, у жодній із яких не наголошується про мову спілкування.

Згодом у Національному університеті «Львівська Політехніка» відреагували на висловлювання Ірини Фаріон. В університеті заявилищо не несуть відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом. Однак студенти вишу засудили позицію Фаріон та вимагають правоохоронців розглянути ситуацію.

Додамо, що Ірина Фаріон була депутаткою Верховної Ради від ВО «Свобода» у 2012-2014 роках. Зараз є професоркою кафедри української мови Національного університету «Львівська Політехніка». Раніше Фаріон та ще двоє осіб подались на премію Бандери на Львівщині, проте їм відмовили.

Юлія Кметик

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!