На Львівщині 19 людей постраждали від укусу змії за 2023 рік. Як уберегтися

722 0
Найбільше шансів зустріти змію у квітні–травні.
фото умовне

фото умовне

За 2023 рік на території області обліковано 19 випадків укусів отруйних змій, серед постраждалих – 6 дітей. Смертельних наслідків не було. Про це повідомили у Львівській ОВА. 

Як йдеться у повідомленні, в Україні живуть два види отруйних змій: гадюка звичайна та її підвид - гадюка Нікольського й гадюка степова. На території Львівщини розповсюджений один вид, це гадюка звичайна. Її характерна ознака – зиґзаґоподібний орнамент на спині, хоча трапляються і повністю чорні представниці цього виду.

Змії в Україні активні з квітня до жовтня, найбільше шансів зустріти їх — у квітні–травні, під час шлюбного періоду. Другий пік зазвичай восени, у вересні, якраз припадає на грибний сезон.

Читайте також: У Львові жінку вкусив павук і в неї почалася бактеріальна інфекція

«Весна у цьогоріч завітала до нас досить рано. Але випадків нападу отруйних змій на людей ще не зафіксовано. Проте, як ми бачимо з досвіду минулого та попередніх років, змії вже прокинулися. Тому в невдовзі слід очікувати перших їх зустрічей з людьми. Щоб мінімізувати наслідки таких “побачень” слід дотримуватися нескладних правил безпеки», – наголошує директор департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації Ігор ТУЗ.

Важливо пам’ятати головне правило: змія ніколи не нападає першою. Якщо її потурбували (випадково зачепили або наступили на неї) вона завжди перед нападом набуває загрозливої пози — згортається «калачиком», зиґзаґоподібно вигинає тіло, окремі види сильно шиплять.

При укусі отруйної змії видно чіткі, великі отвори від передніх зубів. У неотруйної, як правило, дрібні зуби у 2 ряди.

Як уберегтися від укусів змій:

  • Одягайте відповідне вбрання.

Одягайте відповідний одяг, який захистить від укусів змій: високі черевики, довгі штани із цупкої тканини, які необхідно заправити в черевики.

  • Перевірте місце відпочинку.

Перш ніж сісти на траву, камінь, колоду, пошарудіть або постукайте палицею тощо, щоби налякати змію.

  • Не торкайтеся неперевірених об’єктів.

Не торкайтеся руками неперевірених об’єктів, бо змії часто ховаються під каменями, поваленими стовбурами дерев, скиртами сіна, трухлявими пнями.

  • Не рухайтесь.

Якщо побачили змію, не робіть різких рухів. Почекайте поки вона відповзе. Як правило, змія просто не бачить нерухомий об’єкт.

У групі ризику перебувають діти, люди похилого віку, люди зі слабким імунітетом чи алергією.

Що робити, якщо вас укусила змія:

Потрібно якомога швидше потрапити до медичного закладу, адже тільки лікар може надати необхідну медичну допомогу.

У разі укусу змії надайте постраждалому домедичну допомогу:

  • Переконайтесь у відсутності небезпеки;

  • Забезпечте спокій та мінімум рухів;

  • Давайте постраждалому багато рідини (вода, чай, тощо);

  • При укусах в область кінцівки — знерухомте її за допомогою імпровізованої шини (палиці, дошки);

  • Накладіть на місце укусу чисту, стерильну пов’язку;

  • Якщо впевнені, що дія отрути нейротоксична (викликає параліч м’язів), — накладіть пов’язку, що тисне, вище місця укусу;

  • За можливості терміново транспортуйте постраждалого до медичного закладу;

  • Забезпечте постійний нагляд за постраждалим до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги.

Заборонено:

  • Намагатися видаляти отруту шляхом розрізання;

  • Намагатися припалювати місця укусу;

  • Вживати алкоголь.

Нагадаємо, за 12 місяців 2023, в порівнянні з 2022 роком, на Львівщині захворюваність на хворобу Лайма, яку переносять кліщі, знизилась на 9,35% – зареєстровано 252 випадків проти 278 випадків у 2022 році. Проте обласний показник захворюваності перевищений у Львівському (на 51,64%) та Золочівському (в 2,8 рази) районах. 

_____________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!