На Львівщині із серпня зі шкіл почнуть виселяти переселенців

7132 0
Внутрішньо переміщених осіб переселятимуть зі шкіл у гуртожитки.
Фото умовне

Фото умовне

На початку серпня внутрішньо переміщених осіб, які тимчасово оселилися у школах переселятимуть з навчальних закладів у гуртожитки, повідомляє Дрогобицька міська рада.

Читайте також: Школи Львівщини готують до навчального року в офлайні. Освітяни отримали низку рекомендацій

За період повномасштабної війни і станом на початок червня, Дрогобич надав прихисток понад 20 тисячам внутрішньо переміщеним особам. За словами керівниці Дрогобицького міського центру соціальних служб Оксани Матчишин, у ліцеях та гімназіях Дрогобича мешкає 1 300 осіб, у приватному секторі – майже 8 900 внутрішньо переміщених осіб.

«Завдання перед навчальними установами міста в літню пору стоїть в підготовці до старту нового навчального року. Звісно, що школи не висиляють внутрішньо переміщених осіб, однак ми напрацьовуємо алгоритм щодо переселення сімей ВПО із гімназій та ліцеїв у інші, більш пристосовані приміщення. На ділі все виглядає так – тільки звільняються місця в гуртожитках – ми одразу переселяємо туди сім’ї, які найбільше потребують покращених умов проживання та є з маленькими дітьми», – каже Оксана Матчишин.

Читайте також: У Львові з 1 вересня планують відновити повноцінне навчання у школах

Щоб вирішити питання переселення внутрішньо переміщених осіб з навчальних установ міста – у Дрогобичі та Стебнику ремонтують старі гуртожитки. Паралельно іде процес будівництва модульно-каркасних будинків для переселенців. Зокрема, за словами Оксани Матчишин, тривають капітальні ремонтні роботи із реконструкції університетського гуртожитку №1, що на вул. В. Великого. З 1 серпня там буде можливість поселити 300 внутрішньо переміщених осіб.

Нагадаємо, що 1 вересня у школах Львівщини мають облаштувати укриття, а переселенців – відселити в інші місця. Станом на початок червня, у школах Львова тимчасового проживали 3790 внутрішньо переміщених осіб. Це досить мала кількість, адже раніше цифра могла сягати і сім тисяч.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!