На Львівщині пацієнтам з підозрою на Covid-19 мають робити швидкі тести

1895 0
Результат швидкого тесту на антиген можна отримати за 15 хвилин.
Photo by Medakit Ltd on Unsplash

Photo by Medakit Ltd on Unsplash

Тестування методом експрес-діагностики, результат якого можна отримати вже за 15 хвилин, відтепер роблять і сімейні лікарі. За даними Національної служби здоров’я України, скринінгове обстеження на Covid-19 додали до стандарту первинної медичної допомоги додали, повідомляє ЛОДА.

Читайте також: У Львові почали робити швидкі тести на антиген Сovid-19. Що про них відомо

«З 22 грудня минулого року відбір матеріалів у хворих на ковід або підозрою на нього для тестування та їх транспортування у лабораторний центр МОЗ є складовою частиною медичних послуг надавача первинної медичної допомоги», – йдеться у повідомленні.

Це Тvoemisto.tv підтвердила й головна епідеміологиня Львівщини, директорка Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко-Тімко.

«Швидкі тести у лікарнях та поліклініках використовуємо ще з листопада. Закупівля відбувається за державні кошти», – зазначила епідеміологиня.

Як вдалося дізнатися Тvoemisto.tv в одній з поліклінік Львова, швидкі тести у поліклініках справді є, але їх наразі роблять лише медиках медустанови. Пацієнтам їх не роблять.

Як зазначає ЛОДА, тестування методом експрес-діагностики – швидкий тест на антиген, результат якого можна отримати за 15 хвилин проводять:

  • людям з підозрою на Covid-19;
  • людям з симптомами тяжкого гострого респіраторного синдрому, інших ГРВІ або з ознаками пневмонії;
  • пацієнтам, які підлягають плановій госпіталізації;
  • особам, які були у тісному контакті з хворим на Covid-19 та тим, хто повернувся з регіонів, де зафіксовано масштабне розповсюдження Covid-19.

Швидкі тести надходять до регіональних департаментів охорони здоров'я, які розподілятимуть потрібну кількість тестів на заклади охорони здоров'я, які надають первинну медичну допомогу. Скринінгове дослідження проводиться за умови наявності відповідних тестів у медичному закладі.

Читайте також: Тих, хто перехворів на Covid-19, турбують панічні атаки, втрата апетиту і дратівливість, – дослідження

Нагадаємо, для Львова експрес-тести Сovid-19 Ag закупили наприкінці 20 листопада. Насамперед їх роблять для медиків та освітян. Для тестів на антиген забирають проби із носоглотки – як і для ПЛР-тестів, а тоді наносять на тест, що реагує на РНК, яку виділяє певний фермент. ІФА-тести, які використовують зараз, є іншим видом тестів – на антитіла у крові. Тест на антиген допоможе виявляти людей, які є заразними, адже він реагує, коли в організмі висока частка вірусу.

Ольга Шведа


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!