На Львівщині підняли ціни на проїзд у приміських маршрутках

3632 0
Приміські та міжміські перевізники самостійно регулюють тариф.
Умовне фото / Твоє місто

Умовне фото / Твоє місто

У приміських маршрутках на Львівщині підняли ціни на проїзд. На деяких маршрутах вартість зросла з 20 до 25 грн. Загалом тарифи на проїзд загального користування з вересня зросли у всіх районах області.

«Сьогодні тарифи на приміські та міжміські пасажирські автобусні перевезення є нерегульованими, тобто вільними. Автомобільні перевізники формують тариф на перевезення пасажирів, виходячи з ринкових умов, а також відповідно до Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту», – повідомив у коментарі Tvoemisto.tv керівник управління транспорту та зв'язку Львівської ОВА Степан Рудницький.

Читайте також: Безготівкова оплата проїзду у Львові. Що варто знати пасажирам

Він зазначив, що у частини перевізників вартість квитка обрахована так, що вартість проїзду одного кілометра кожної наступної зони зменшується. Наприклад, вартість проїзду п'ятої тарифної зони менша за вартість проїзду одного кілометра третьої тарифної зони.

«Працівники управління транспорту та зв’язку облдержадміністрації беруть участь у виїзних нарадах та громадських слуханнях у районах області з питань вартості проїзду та якості надання послуг. З метою уникнення соціальної напруги серед населення Львівщини вживаються заходи для компромісного вирішення проблем. У разі виявлення завищеного підняття цін на проїзд управління транспорту та зв’язку скерує відповідний лист до Антимонопольного комітету України для прийняття заходів реагування. Наразі жодних зловживань з боку перевізників не виявили», – каже він.

Читайте також: Е-квиток на Львівщині. Коли запрацює безготівкова оплата на всіх обласних маршрутах

Степан Рудницький додав, що деякі перевізники вже повідомляли Львівську ОВА про підняття тарифу. Наприклад, «Фіакр» з 20 жовтня підняв тариф до мінімальної вартості 25 гривень. Загалом вартість проїзду одного кілометра становить 1,67 грн.

До прикладу, ціну на проїзд у перевізника «ТзОВ Успіх БМ» на маршруті Львів – Ковирі підвищили до 25 грн (було 20 грн), Львів – Солонка коштуватиме 23 грн (було 18 грн), Ашан – Ков'ярі – 20 грн (було 18 грн).

Нагадаємо, що на Львівщині впроваджують електронний квиток у приміських автобусах. Наразі ведеться робота щодо запуску системи «check-in - сheсk-out». Область стане першою, де в Україні впровадять е-квиток. Система мала би допомогти скласти облік пасажирів, визначити пасажиропотік у транспорті на Львівщині та надалі скорегувати кількість маршрутів за потреби. Детальніше читайте тут.

Антоніна Костик

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!