Безготівкова оплата проїзду у Львові. Що варто знати пасажирам

7424 0
Оплата готівкою у водія здійснюється виключно під час зупинки транспортного засобу.
Фото: ЛМР

Фото: ЛМР

Минулого тижня у Львові на трьох автобусних маршрутах запрацювала безготівкова оплата. У ЛКП «Львівавтодор» відповіли на найактуальніші питання, які можуть виникати у пасажирів при безготівковій оплаті за проїзд.

Джерело: пресслужба ЛМР

Як сплатити за проїзд готівкою у водія

Щоб сплатити за проїзд готівкою у водія, необхідно зайти через передні двері транспортного засобу та передати водію кошти для оплати за проїзд, вказавши, чи оплата здійснюється за одного пасажира чи більше. Після цього важливо отримати у водія разовий паперовий квиток, який може бути на одного чи декількох пасажирів, та пройти у салон транспортного засобу. 

  • Оплата готівкою у водія здійснюється виключно під час зупинки транспортного засобу. Після того, як водій від’їде від зупинки – система АСОП заблокує можливість друку паперового квитка за готівку для безпеки пасажирів.

  • Рекомендовано звертати увагу, чи відповідає дата та час на паперовому квитку з датою та часом отримання квитка у водія – це важливо для пасажирів при перевірці контролерами оплати за проїзд. 

  • Паперовий квиток – разовий, без можливості подальшої пересадки. Він діє лише у межах кінцевих зупинок маршруту. 

  • Паперовий квиток не потрібно прикладати до валідатора. Він автоматично валідується у системі при видачі та його варто зберігати до кінця поїздки для перевірки контролером. 

  • Пасажирам не варто сканувати QR-код на паперовому квитку камерою телефону. Він потрібен лише для перевірки контролером оплати за проїзд. 

  • Для того, щоб контролер зміг просканувати QR-код на паперовому квитку та перевірити факт оплати проїзду, пасажирів закликають не згинати та не псувати паперовий квиток. 

Як оплатити проїзд безконтактно

Щоб сплатити за проїзд безконтактно, необхідно прикласти банківську картку чи пристрій з підтримкою ApplePayGooglePay до валідатора, зачекати одинарного звукового сигналу та зеленої галочки на валідаторі, що свідчить про успішно завалідовану поїзду, та пройти у салон транспортного засобу. Пасажирам варто знати: 

  • Валідатори не друкують чек, тому після одинарного звукового сигналу та зеленої галочки на валідаторі – пасажири можуть проходити у салон транспортного засобу та здійснювати поїздку. 

  • Після безконтактної оплати проїзду не потрібно повідомляти водія про здійснення оплати. Валідацію проїзду перевіряє контролер, для цього пасажирам потрібно прикласти до його терміналу банківську картку чи пристрій, яким здійснювали оплату проїзду. 

Чому гроші з рахунку списуються не одразу? 

Автоматизована системи оплати проїзду побудована на основі відкладеної авторизації. Тому інформація про списання коштів за проїзд приходить впродовж 1-2 днів. Це зроблено для швидкої посадки пасажирів у транспорт. Пасажири можуть отримувати сповіщення у застосунку про передавторизацію – на рахунку «заморожується» 1 гривня. Так система перевіряє, чи картка активна. Після зняття оплати за проїзд – ця 1 гривня повертається на рахунок.

Як переконатися, що оплата за проїзд успішна? 

Щоб переконатися в успішній оплаті проїзду, слід орієнтуватися на зелену відмітку на валідаторі та одинарний звуковий сигнал. Контролер перевіряє саме факт валідації, а не списання коштів із картки.

Читайте також:  Е-квиток по-вінницьки. Як у місті з 2020-го працює безготівкова оплата проїзду

Якщо випадково завалідувати банківську картку  повторно, чи спишуться кошти за ще один квиток? 

Ні, повторна валідація в межах кінцевих зупинок не призведе до стягнення додаткових коштів. При першій валідації на екрані валідатора відобразиться напис: «Вхід зареєстровано», а при повторній "випадковій" валідації – «Вхід уже зареєстровано». 

Якщо до валідатора піднести  гаманець з декількома банківськими картками, то кошти за проїзд буде знято з усіх карток?

Якщо у межах зчитувача буде більше, ніж одна безконтактна банківська картка, то валідатор відхиляє читання карток і на екрані з’являється червона відмітка та лунає подвійний звуковий сигнал. Списання з банківських карток відбувається лише у тому випадку, якщо підносити їх до валідатора по черзі. 

Чому можуть приходити смс-повідомлення від банку про списання коштів за поїздку, яка була давно?

Якщо на момент списання оплати проїзду на рахунку не було коштів, то повторні спроби списати кошти виконуються з певною періодичністю – 3, 5, 7, 14 днів тощо – залежно від банку.

Якщо оплатити за проїзд безготівково, чи повинен водій видати пасажиру квиток?

Ні. Водій видає квиток лише тим пасажирам, котрі оплачують готівкою. Підтвердженням факту безгтівкової оплати є передавторизація – коли на вашому рахунку «заморожується» 1 гривня.

Нагадаємо, що з понеділка, 5 червня, на трьох автобусних маршрутах у Львові запрацювала тестова безготівкова оплата. Для здійснення її контролю інспектори ЛКП «Львівавтодор» використовують переносні зчитувальні пристрої. Переглянути відео, як це працює можна тут.

Додамо, що на час тестування контролери проводитимуть роз’яснювальну роботу, щоб люди навчилися правильно валідувати проїзд, а водії – видавати квитки.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!