На перехресті Стрийська – Сахарова планують реорганізувати рух. Схема

12233 0
Також на Стрийській облаштують ще один регульований пішохідний перехід.

На вулиці Стрийській біля майбутнього Lviv Tech City планують змінити організацію руху та додати ще один пішохідний перехід, який буде регулюватися світлофором. Про це Tvoemisto.tv розповів керівник відділу транспортного моделювання ЛКП «Львівавтодор» Роман Зубачик.

Читайте також: «Такого нема ніде в світі». Як у Львові та світі будують інноваційні парки

«Ми зробили макромоделювання, яке показало, що коли новий офісний центр запрацює, то основне навантаження автомобілів піде на Стрийську, якою за добу проїжджатимуть ще плюс дві тисячі машин. Також трафік зросте й на вулиці Сахарова та Героїв Майдану», – каже він.

Найбільше негативний вплив від додаткового трафіку, за словами Романа Зубачика, з’явиться саме на перехресті вулиць Стрийська – Сахарова, оскільки ця ділянка є «вузьким» місцем із всіх прилеглих вулиць.

Наразі на вул. Стрийській у напрямку до центру є дві смуги руху, одну з них використовують для повороту ліворуч на вул. Сахарова, а інша – для руху прямо. Водночас у зворотному напрямку (в сторону вул. Луганської) на цій частині вулиці Стрийської є три смуги руху. Тобто на «вході» до перехрестя є дві смуги, а на «виході» – три. Наявний світлофорний режим працює таким чином, що одну з трьох згаданих смуг на «виході» з перехрестя транспорт фактично не використовує. У результаті на цій ділянці, каже Роман Зубачик, виникають регулярні затори, зокрема в ранковий піковий період.

Цей недолік виявили під час транспортного моделювання, тож для покращення руху в цій ділянці пропонують просте й дешеве рішення – змінити дорожню розмітку на перехресті: на «вході» до перехрестя має бути три смуги руху, а на «виході» – дві смуги. Такі зміни дадуть змогу рухатись двома смугами в напрямку центру та однією – для повороту ліворуч на вул. Сахарова.

Крім цього, планують змінити й режим світлофорного регулювання, оскільки на Стрийській спостерігається періодичний рух транспорту – зранку масовий рух до центру, а ввечері навпаки. 

«Режим світлофорного регулювання передбачає одночасний рух транспорту по вул. Стрийській в напрямку центру та поворот ліворуч на вул. Сахарова з більшою тривалістю зеленого сигналу в ранковий пік і з меншою тривалістю – у зворотному напрямку (від центру). У вечірній пік усе працює навпаки: більша тривалість зеленого сигналу для транспорту, який їде від центру і менша тривалість, для тих, що їде до центру», – додає Роман Зубачик.

Як показують результати транспортного моделювання, ці рішення допоможуть істотно розвантажити перехрестя, збільшити його пропускну здатність та зменшити перевантаженість Стрийської від заторів у пікові періоди.

Читайте також: Місто в місті. Як у Львові будують перший інноваційний парк. Візуалізація

Ближче до колишнього Монументу слави пропонують облаштувати додатковий регульований пішохідний перехід із острівцем безпеки. Таким чином на вулиці з’явиться й додатковий вхід у Стрийський парк.

«Зі Стрийської на цьому перехресті можна буде повернути ліворуч на територію Lviv Tech City. Причому повернути можна в момент руху пішоходів через перехід безконфліктно між ними», – каже фахівець.

Також цей світлофор скоординують зі світлофором на перехресті вулиць Стрийська – Сахарова, що дозволить водіям, які будуть дотримуватися рекомендованої швидкості руху 40-50 км/год., проїхати обидва без зупинки.

Додамо, ТзОВ «Львів Стандартбуд» планує частково профінансувати реконструкцію Стрийської на відтинку від вулиці Героїв Майдану до Сахарова. 3 грудня виконком ЛМР погодив розроблення проєкту реконструкції вулиці.

Нагадаємо, що інноваційний парк Lviv Tech City вже будують на території колишнього заводу «Львівприлад». Він вміщатиме офіси класу А, конференц-центри, коворкінги, заклади освіти та медичні центри, житло, магазини, тренажерні зали, кімнати відпочинку, кафе, а також ІТ-школу та торгову галерею. 

Вікторія Ейсмунт


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!