Наразі потреби в мобілізаційному ресурсі в Україні ще є, – ОК «Південь»

2456 0
Підрозділи, що довго перебувають на фронті, потребують відновлення.
Фото умовне

Фото умовне

Наразі потреби в мобілізаційному ресурсі в Україні ще є. Бувають складнощі із врученням повісток, оскільки дуже багато людей не проживають за місцем реєстрації і не бувають там тривалий час, деякі – спеціально уникають цього. Утім, отримання повістки не означає негайного відправлення на фронт. Про це Радіо Свобода повідомила керівниця пресцентру сил охорони та оборони Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк.

«Ми розуміємо з вами, що це в абсолюті така ситуація. Дуже багато людей не проживає за місцем реєстрації і не буває там довготривалий час. Дуже багато людей спеціально уникають цього. Тому є такі прогалини в законодавстві. Але є план мобілізаційного ресурсу», – пояснює вона.

Читайте також: Де і кому вручають повістки на Львівщині

Вона зазначає, що випадки, коли «насильно» намагаються вручити повістку, «не такі системні, як їх намагаються подати», але визнає – законодавство про мобілізацію не настільки досконале, щоб допомогло абсолютно сформувати мобілізаційний ресурс.

«Усі ми співчуваємо і спостерігаємо за новинами з фронту, розуміємо, що коїться, наприклад, на сході, що там підрозділи дійсно перебувають довготривалий час в таких складних умовах, і вони дійсно потребують відновлення. Тобто виведення з зони активних бойових дій, перебування певний час на більш спокійній території, відновлення сил і повернення на позиції. Для цього і формується мобілізаційний ресурс. Крім того, отримання повістки не означає негайного відправлення на фронт. Це, знов-таки, розганяння пропагандистськими джерелами такого наративу, що відразу схоплений на вулиці опиняється в окопі. Це неправда», – додає Наталія Гуменюк.

Нагадаємо, що Tvoemisto.tv в «Темі тижня» запитало юриста Олега Мицика про те, чи законно вручати повістки на вулиці, що варто знати про свої права та обов’язки військовозобов’язаним чоловікам та чому всім тепер важливо впорядкувати свої документи. Детальніше читайте запосиланням.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!