У Львівській політехніці розпочали підготовку протезистів. Деталі

576 0
Програма діє з вересня 2023 року, наразі на ній навчається 22 студенти.
Фото: Studpravka

Фото: Studpravka

У Національному університеті «Львівська політехніка» з вересня цьогоріч на базі «Інституту хімії і хімічних технологій» на кафедрі хімічної технології переробки пластмас діє нова освітня програма «Технології ортопедичних та реабілітаційних виробів медичного призначення». Наразі на бакалаврському рівні навчається 8 студентів, а на магістерському – 14. Про це Tvoemisto.tv розповіли доценти кафедри хімічної технології переробки пластмас НУ «ЛП» Наталія Семенюк та Михайло Братичак. 

«Курс для бакалаврського рівня складається з загальноосвітніх і професійних дисциплін, таких як: біомехатроніка, конструювання і проектування виробів біомедичного призначення та оснащення для їх формування; моделювання біомедичних систем; технологічні властивості та якість матеріалів ортопедичного призначення та ін. Навчання триває 4 роки. Навчання на магістерському рівні складається з циклу загальної підготовки – менеджмент у виробництві, іноземна мова за професійним спрямуванням та циклу професійної підготовки – біомеханіка людини, дослідження і моделювання протезно-ортезних систем, технологія протезування і ортезування кінцівок та ін. Навчання триває 1,5 – 2 роки», – пояснив викладач кафедри.

Також розповідає, що вступ на бакалаврат відбувається після здобуття загальної середньої освіти за результатами ЗНО, або на основі диплому молодшого спеціаліста або молодшого бакалавра. До магістратури ж здобувачі освіти зараховуються на підставі диплому бакалавра або магістра.

«Фахівці з даної спеціальності повинні мати не тільки навики розробки, застосування, інженерного супроводу засобів і технологій, спрямованих на відновлення втрачених органів, частин органів та їх функцій, а також мати достатні навики з медицини і психології, особливо для того, щоб подолати психологічні моменти при роботі з людьми, які потребують протезування та ортезування. Студенти вивчають різні медичні дисципліни, такі як «Анатомія та фізіологія людини», «Патологія та реабілітологія людини», «Функціональна анатомія та патологія опорно-рухового апарату», які необхідні для розуміння потреб пацієнтів, які зазнали ампутацій, у виробах реабілітації та ортопедії, а також для їхньої підтримки на шляху до одужання і повноцінного життя», – додає Михайло Братичак. 

Читайте також: На Львівщині відкрили ще один реабілітаційний центр для військових

Наталія Семенюк пояснює, що програма передбачає формування фахових компетентностей за двома професійними лініями:

  • Технології ортопедичних та реабілітаційних виробів медичного призначення – для навчання використовуються загальнонаукові та специфічні методи досліджень, передбачено поглиблене вивчення і знання перспективних засобів і технологій виготовлення виробів ортопедичного та медико-реабілітаційного призначення, біомеханічних принципів, підгонки, оцінки і налаштування протезно-ортопедичних систем. Студенти вивчають фундаментальні та прикладні основи аналізу, моделювання, проектування, розробки, виробництва, випробування, експлуатації і експертизи, техніко-інформаційного супроводження медичних виробів і біоматеріалів, біоінженерних систем і процесів

  • Біомедичні і ортопедичні матеріали – здійснюється поглиблене вивчення технологічних процесів одержання полімерних матеріалів біомедичного призначення для виготовлення штучних органів, імплантів та біосумісних протезів. Кваліфіковані фахівці зможуть працювати в сферах медицини, зокрема біомедичної інженерії, на виробничих протезно-ортопедичних підприємствах і науково-дослідних установах державного і приватного рівнів, благодійних і реабілітаційних центрах.

«Студенти одержать знання сучасних технологій протезування та реабілітації, дізнаються про розробку, виробництво та практичну реалізацію виробів медичного призначення на належному науково-методичному рівні і відповідно до сучасних умов», – зазначає доцентка кафедри. 

Також викладачка додає, що таких фахівців в Україні ще готують у Харківському національному університеті радіоелектроніки, Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та у Відкритому міжнародному університеті розвитку людини «Україна». 

Нагадаємо, що у Львівській області є єдиний заклад, у якому безкоштовно протезують суглоби.

Володимир Федорович

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!