Під час реконструкції Шевченка у Львові зріжуть 31 дерево, але посадять нові

1923 0
На ділянці висадять 23 нові дерева.
Фото: Google Maps

Фото: Google Maps

Під час реконструкції вулиці Шевченка у Львові зріжуть 31 дерево, замість них мають висадити 23 нових. Про це у коментарі Тvoemisto.tv розповіла керівниця управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександра Сладкова. 

Читайте також: Чи потрібно було зрізати здоровий ясен на Генерала Чупринки

За її словами, ще 5 років тому тут хотіли облаштувати 4 смуги і проєктант хотів зрізати всі 200 дерев на вулиці, мовляв, навіть має довідку, що вони аварійні. Після цього були корегування і затвердили новий ескіз, але при реалізації проєкту таки не можливо зберегти усі дерева.

За її словами, вдасться зберегти на цій ділянці 15 дерев і дві повноцінні смуги озеленення.

«Переважно коли я буваю на будмайданчиках в Україні у мене розривається серце від того вивернутого коріння, обдертого гілля і стовбурів, засипання будівельним сміттям від ремонту мереж в зоні коріння. Тому я виступаю за заміну 2/3 найбільш уразливих дерев вулиці. Адже ремонт – то на 30-40-50 років. 50-60 річні наявні дерева після отриманих травм не зможуть якісно виконувати свої обов‘язки в наступні 30-40 років до наступного ремонту», – написала на своїй сторінці у Фейсбук Олександра Сладкова.

Вона додала, що дерево на вулиці живе 60-80 років.

Читайте також: Дерева Твого міста. Як у Львові зберегти старі дерева та коли їх варто замінювати на нові

Нагадаємо, у Львові триває реконструкція вулиці Шевченка. Сьогодні, 13 серпня, для проїзду уже відкрили квазікільце.

Роботи виконує ТзОВ «Онур конструкціон інтернешнл» за 89,6 млн грн. 

Саму вулицю Шевченка реконструюватимуть у три етапи: будуватимуть кільце, далі візьмуться за реконструкцію другої ділянки – вулиці від Хорватської до Ярослава Мудрого, й далі до Залізничної. У бюджеті розвитку на 2020 рік на відтинок від Хорватської до Ярослава Мудрого заклали 61 млн грн, а на частину вулиці від Ярослава Мудрого до вул. Залізничної – лише 19 млн грн зі 140 млн грн необхідних. Загалом реконструкція вулиці Шевченка має тривати два роки.

Проєкт реконструкції вулиці розробили у 2013 році. Тоді ЛКП «Львівавтодор» замовив проєкт у ТзОВ «Трамдорпроект». Частково кошти на ці роботи виділив ЄІБ. Торік проєкт доопрацювали та затвердили на засіданні виконкому. 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!