Пільги і додаткова сесія. Абітурієнтам з Львівщини пояснили особливості вступу 2022

2090 0
У департаменті освіти і науки Львівської ОВА пояснюють особливості цьогорічної кампанії для абітурієнтів.

У липні стартувала вступна кампанія. Цього року зовнішнє незалежне оцінювання, яке необхідно скласти абітурієнтам для вступу у заклад вищої освіти, відбуватиметься у вигляді національного мультитесту з трьох предметів – української мови, математики та історії України. У департаменті освіти і науки Львівської ОВА пояснюють особливості цьогорічної кампанії для абітурієнтів з Львівщини. 

Основна сесія

До 7 липня на інформаційній сторінці у спеціальній формі потрібно вибрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, де зручніше буде складати тестування незалежно від того, де перебуватиме учасник у період основної сесії: в Україні чи за кордоном. Завантажити запрошення-перепустку для складання тесту можна буде тільки після проходження двох етапів підтвердження участі в НМТ (після 12 липня). У перепустці зазначать дату, час і місце основної сесії. 

Читайте також: Вступ-2022. Для бакалаврів і магістрів затвердили правила прийому до вишів

Основна сесія НМТ відбуватиметься у 21 області України та м. Києві, а також у містах 23 країн: Австрії, Бельгії, Болгарії, Великої Британії, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Латвії, Литви, Молдови, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Угорщини, Франції, Хорватії, Чехії і Швеції.

Додаткова сесія

Вступникам, які з 20 травня по 7 червня підтвердили участь у НМТ і хотіли б скласти тестування під час додаткової сесії, потрібно пропустити другий етап вибору місця проходження НМТ під час основної сесії, а підтвердити участь у додатковій сесії і впродовж 8-18 липня вибрати із запропонованого переліку країну/місто, де хотіли б пройти тестування.

Під час додаткової сесії учасники зможуть скласти тестування також у Фінляндії (місто Гельсінкі) й Люксембурзі (місто Люксембург), США ( Нью-Йорк, штат Нью-Йорк та місто Сакраменто, штат Каліфорнія), Словенії (місто Марібор), Німеччині (місто Берлін), Швейцарії (місто Берн). Прийом заяв і документів від вступників розпочнеться  29 липня 2022 і буде тривати до 30 вересня 2022 року.

Заяви на вступ

Заяви на вступ подають через електронний кабінет. Реєстрація особистих електронних кабінетів для випускників 11-х класів, а також вступників на основі дипломів фахового молодшого бакалавра, молодшого спеціаліста та молодшого бакалавра, розпочалася з 1 липня. Для реєстрації електронного кабінету на відповідній сторінці необхідно ввести такі дані: 

 • адресу актуальної електронної пошти (вона стане логіном в особистому електронному кабінеті) та пароль;
 • серія та номер документа про ПЗСО;
 • номер, PIN-код, рік отримання сертифіката ЗНО;
 • середній бал документа про ПЗСО;

З 14 липня в електронному кабінеті з’явиться можливість подавати заяви на вступ, а також документи до вишів. У 2022 році абітурієнт має право подати 20 заяв, при цьому для вступу на бюджет їхня кількість не має перевищувати 5. Після першої заяви інформацію в кабінеті змінити неможливо.

Читайте також: Три львівські виші ввійшли до рейтингу найкращих університетів країн Європи і Середньої Азії

Вступ на базі повної загальної середньої освіти відбуватиметься для навчання за кошти державного бюджету (за результатами НМТ або ЗНО 2019-2021 років) та для навчання за кошти фізичних або юридичних осіб вступ відбуватиметься (за результатами мультитесту лише на висококон’юнктурні спеціальності). До них належать такі галузі знань:

 • 05 «Соціальні та поведінкові науки»;
 • 06 «Журналістика»;
 • 07 «Управління та адміністрування»;
 • 08 «Право»;
 • 12 «Інформаційні технології»;
 • 22 «Охорона здоров’я»;
 • 24 «Сфера обслуговування»;
 • 28 «Публічне управління та адміністрування»;
 • 29 «Міжнародні відносини»;
 • 035 «Філологія» (за винятком спеціалізацій з української, кримськотатарської мови та літератури і фольклористики)
 • 05  Соціальні та поведінкові науки
 • 07 Управління та адміністрування
 • 28 Публічне управління та адміністрування 

 

Для вступу на інші спеціальності на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб необхідно подати мотиваційний лист. Вимоги до мотиваційних листів можете прочитати тут.

Вступ за наявності пільг

Якщо вступник належить до категорії осіб, які мають право на зарахування за квотами, пільга має бути підтверджена приймальною комісією одного із вишів, наступні заяви абітурієнт можете подавати самостійно в електронному кабінеті. Але після подання першої заяви він вже не зможе додати документ на підтвердження пільги та скористатися нею.

Прийом заяв

Прийом заяв на вступ розпочинається 14 липня і триватиме до:

 • 18:00 16 липня – для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів, творчих конкурсів;
 • 18:00 22 липня – для осіб, які вступають за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, а також вступних іспитів і творчих конкурсів, які склали з 1 по 13 липня.

Вступна кампанія складається з кількох етапів, кожен з яких має визначені строки, зокрема:

 • строки прийому документів, проведення конкурсів, формування рейтингових списків, вступних іспитів, співбесід, конкурсного відбору та зарахування.
 • творчі конкурси проводять в кілька потоків з 1 по 18 липня включно (для вступників на місця державного та регіонального замовлень (бюджетні місця) за графіком, затвердженим закладом освіти).

 

Співбесіди у закладах вищої освіти проводять з 9 по 16 серпня 2022 року включно.

Читайте також: Два львівських університети увійшли у світовий рейтинг вишів

Строки реєстрації для участі у творчих конкурсах визначає приймальна комісія вишу за умови, що:  

 • прийом заяв та документів починається не пізніше ніж 24 червня;
 • триває не менше десяти днів;
 • завершується до початку останнього потоку проведення творчого конкурсу.

 

Строки прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на контракт визначають правилами прийому відповідного закладу освіти. При цьому прийом документів починається не раніше ніж 29 липня; а тривалість кожної сесії прийому документів становить не більше ніж 30 днів. Також зарахування проводять не пізніше ніж через 15 днів після завершення чергової сесії прийому заяв і документів, протягом яких проводять конкурсний відбір, але не пізніше ніж 30 листопада 2022 року.

Коли оприлюднять списки рекомендованих до зарахування

22 липня оприлюднять рейтинги осіб, яких рекомендують до зарахування на навчання за кошти державного бюджету.  Зарахування вступників на навчання на бюджет відбудеться 5 серпня, на контракт – не пізніше ніж 30 вересня 2022 року.

Читайте також: За два тижні переселенців планують виселити з львівських шкіл

Вступ на магістратуру

Для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого раніше ступеня вищої освіти:

 • реєстрація вступників для складання магістерського тесту навчальної компетентності та магістерського комплексного тесту розпочинається 27 червня та закінчується о 18:00 18 липня;
 • реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження необхідних документів розпочинається 1 серпня; прийом заяв та документів, розпочинається 16 серпня, і закінчується 23 серпня для осіб, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди замість магістерського тесту навчальної компетентності або магістерського комплексного тесту;
 • основна сесія магістерського тесту навчальної компетентності та магістерського комплексного тесту проводиться у період з 10 серпня до 17 21 серпня за графіком, затвердженим Українським центром оцінювання якості освіти;
 • додаткова сесія магістерського тесту навчальної компетентності та магістерського комплексного тесту проводиться у період з 07 вересня до 10 вересня за графіком, затвердженим Українським центром оцінювання якості освіти.
 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!