Після вживання м'ясної консерви до львівської лікарні госпіталізували батька і доньку

1188 0
Це перший випадок ботулізму на Львівщині у 2024 році.
Умовне фото

Умовне фото

До Львівської обласної інфекційної лікарні госпіталізували двох мешканців Золочівщини, в яких діагностували ботулізм. Вони споживали м’ясну консерву домашнього приготування. Це перший випадок ботулізму на Львівщині у 2024 році, пише zaxid.net

До лікарні потрапили батько і донька, які мешкають в одному із сіл на Золочівщині. Батькові – 81 рік, доньці – 44 роки. Обоє потрапили до лікарні з однаковими симптомами.

Батько і донька захворіли 12 днів тому. Обоє мали однакові симптоми: блювота, загальна слабкість і двоїння в очах. Спершу лікувалися вдома самотужки, але легше не ставало. Тоді звернулися в районну лікарню, де запідозріли ботулізм, і скерували до інфекційної лікарні Львова.

Пацієнтів госпіталізували до інфекційної лікарні вночі 19 січня у стані, наближеному до важкого. У них була важкість при ковтанні, невиразна мова, парез кишківника та інші симптоми, які виникають при ботулізмі. Їм ввели протиботулінічну сироватку, після чого їх стан дещо поліпшився.

Для довідки

Ботулізм – це харчове отруєння, що зумовлене споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини. Захворювання може призвести до неприємних наслідків, але якщо дотримуватись простих харчових правил, ботулізму у більшості випадків можна уникнути.

Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування – м'яса, риби, рідше – овочі. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином.

Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти. Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в'яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м'яса (ковбаси, шинки тощо).

Перші симптоми захворювання найчастіше виникають через 12-24 годин після споживання зараженої їжі. Водночас, симптоми так само можуть виникнути раніше (уже через 2 години) або значно пізніше (4 доби і більше). Що важче захворювання, то коротший інкубаційний період.

Основними симптомами ботулізму є: нудота, блювота, характерний біль у животі, рідке випорожнення без патологічних домішок, порушення зору (хворого турбує «сітка» перед очима, двоїння предметів, важкість читання, що пов’язано з паралічем очних м’язів), спрага, сухість слизових оболонок, розлад ковтання, може змінитися тембр голосу, сильний головний біль.

Симптоми ботулізму найчастіше з'являються поступово, немає різких підйомів температури, тому виникає ілюзія несерйозності хвороби. У подальшому з'являється порушення зору — одна з найперших ознак ботулізму (хворого турбує «сітка або туман» перед очима, двоїння предметів, важкість читання, що пов'язано з паралічем очних м'язів). Одночасно виникають спрага, сухість слизових оболонок, розлад ковтання, може змінитися тембр голосу. Хворі скаржаться на відчуття «грудки» у горлі, біль під час ковтання, подразнення в горлі - усі ці симптоми обумовлені ураженням ковтальних м'язів.

Усі хворі на ботулізм незалежно від клінічної форми захворювання підлягають госпіталізації. Успіх лікування залежить від ранньої діагностики, правильного лікування, у більшості випадків – введення ботулінічного антитоксину (синоніми: сироватка, імуноглобулін).

____________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!