Пологові, де народжується менше 150 дітей на рік, планують закривати

1340 0
Таким чином НСЗУ намагається вплинути на смертність немовлят в Україні.

Національна служба здоров’я України з 2022 року висуває додаткову умову у контрактуванні медзакладів, де приймають пологи. Якщо у таких установах народжується менше 150 дітей на рік, їх планують закрити. Таким чином НСЗУ намагається змінити ситуацію зі смертністю немовлят в Україні. Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Читайте також: Скільки коштують платні пологи або, Чому у Львові не все так просто

Таке рішення пояснюють тим, що при малій кількості прийнятих пологів лікарі втрачають практику. На сьогодні смертність немовлят в Україні вища, ніж у країнах Євросоюзу. В асоціації неонатологів кажуть, що мінімальна межа у 150 пологів на рік – це теж мало, щоб втримати кваліфікацію медика на найвищому рівні, оскільки спричинює чимало професійних помилок. Тут пропонують в областях залишати медзаклади, де на рік приймають 300 і більше пологів.

Водночас в НСЗУ пояснюють, що таку високу планку багато пологових не подолають. Йдеться про майже 70 медичних установ в Україні.

«З цих 70 – 30 мають менше 50 пологів на рік. Ми не говоримо про пологові будинки. Ми говоримо про пологові відділення у лікарнях», – пояснює очільниця НСЗУ Наталія Гусак.

Читайте також: В Україні збільшили тариф на допомогу при пологах

Відтак, з ними НСЗУ не підписуватиме угоди, а це означає, що пологові відділення не отримають фінансування і будуть вимушені закриватися. Тим, хто залишиться, Національна служба здоров'я з 2022 році обіцяє збільшити тариф за пологи з 10 до 15 тисяч гривень.



Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!