Сім'ї безвісти зниклих можуть отримувати пільги. Як підтвердити статус

5265 0
Часто на практиці родина не може цим скористатись, оскільки члени сім’ї стикаються з проблемою щодо підтвердження статусу члена сім’ї загиблого.
Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

Закон України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачає пільги, зокрема і для членів сімей безвісти зниклих, однак на практиці родина не може ним скористатись, оскільки члени сім’ї стикаються з проблемою щодо підтвердження статусу члена сім’ї загиблого. В Українському ветеранському фонді Мінветеранів пояснили, як можна підтвердити цей статус.

Отримання відповідного посвідчення регулюється Постановою КМУ №379 від 28 травня 1993 року «Про посвідчення на право користування пільгами членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли) чи пропали безвісти під час проходження військової служби».

На сьогодні для отримання посвідчення члена сім’ї безвісти зниклого необхідно звернутися до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем свого проживання із заявою про видачу відповідного посвідчення.
 
До заяви додати:
  • паспорт (свідоцтво про народження) та ІПН члена сім’ї, якому видається посвідчення;
  • сповіщення ТЦК і СП про зникнення особи безвісти.
 
Отримати посвідчення мають право батьки, другий із подружжя та діти. У разі відмови у видачі посвідчення можна звернутися до ТЦК і СП вищого рівня.  

Зазначимо також, що Український ветеранський фонд Мінветеранів надає безоплатні юридичні консультації ветеранам та їхнім родинам. Їх можна отримати за посиланням. Подавати запити на допомогу можна щодня та цілодобово. Консультації надаються безоплатно щодня (у робочі дні з 9:00 до 18:00). 
 
Нагадаємо, що люди, які брали участь у російсько-українській війні та мають статус особи з інвалідністю внаслідок війни, можуть отримати з обласного бюджету матеріальну допомогу на покращення фізичного та ментального здоров’я. Деталі тут.

__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!