Київ

У Києві знесуть Пушкіна не раніше липня, а Щорса хочуть «переосмислити»

669 0
Щодо Пушкіна депутати чекають, коли набире чинності закон «АнтиПушкін», а от Щорса хочуть залишити, бо для пам'ятника позував Леонід Кравчук.
Фото: Відкриті джерела

Фото: Відкриті джерела

Київрада проголосує за знесення пам’ятника Пушкіну на Берестейському проспекті найближчим часом, а от боротьба за знесення пам’ятника Щорсу продовжиться. Про це розказала депутатка Київради Ксенія Семенова у блозі «Питаннячка Києва».

Вона нагадала, що Верховна Рада підтримала закон «АнтиПушкін» і президент його підписав. За цим законом пам’ятки можуть позбавляти охоронного статусу за рішенням місцевої влади. Але він набирає чинності 27 липня.

Таким чином, за словами Семенової у травні або в червні Київрада розгляне питання про знесення пам’ятника Пушкіну на Берестейському проспекті і вже з 27 липня, його можна буде демонтувати.

Але в цей проєкт рішення не додали питання про демонтаж пам’ятника Щорсу на бульварі Шевченка.

За словами Семенової, експертна комісія  розглядала питання і прийняла рішення, демонтувати Щорса, але міжвідомча робоча група, яка готує документи, у проєкті рішення це питання «загубила». Там, як стверджує депутатка, нібито є сумніви щодо знесення пам’ятника Щорсу, бо він нібито має мистецьку цінність, для пам'ятника позував Леонід Кравчук.

Втім вона висловила впевненість, що це питання вдасться довести до кінця.

Читайте також: Дерусифікація в Києві: Чи демонтують пам’ятники Щорсу та Пушкіну

Нагадаємо, підтриманий Верховною Радою законопроєкт про вилучення з Держреєстру окремих об’єктів культурної спадщини, який вже став відомий як «АнтиПушкін» має спростити процедуру очищення українського публічного простору і від російських і радянських пам'ятників.

Водночас, на сайті Київради з'явилася петиція, у якій кияни просять провести негайний демонтаж пам'ятника Пушкіну, який досі стоїть на Шулявці.

Також зазначимо, що у Києві досі стоїть пам'ятник Щорсу, рішення про знесення якого через низку бюрократичних процедур та відповідальність, не хоче брати на себе міністерство.

«Йде черговий етап «перекидання гарячої картоплини» між відомствами. Усі розуміють, що треба щось робити, але ніхто не хоче брати на себе відповідальність за кінцеве рішення», – про це в коментарі «Твоєму місту» раніше повідомляв член Комісії з питань найменувань при Київському міському голові Тиміш Мартиненко-Кушлянський.

Відмітимо, дискусія щодо демонтажу пам’ятника Щорсу в Києві розпочалась ще в рамках декомунізації. У березні 2017 року пам'ятник пошкодили, відпилявши ногу коню. Того самого року київська влада заявляла про намір звернутися до Міністерства культури щодо перенесення пам'ятника Щорсу в музей пропаганди СРСР, щоб уберегти його від актів вандалізму. Восени пам'ятник обмалювали, зокрема на ньому з'явився надпис "знеси мене".

Нагадаємо, міністр Ткаченко також вказував на мистецьку цінність пам'ятнику, а саме коня.

_______________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!