Україна

Студенти, які користувалися «польським вступом», не отримають документи про вищу освіту

676 0
Такі студенти уникнули складання ЗНО/НМТ.
Фото: Unsplash

Фото: Unsplash

Студенти, які з 2019 року користувалися механізмом «польського вступу» та уникнули складання ЗНО/НМТ, наразі не отримають документи про вищу освіту. Про це повідомили в Міністерство освіти і науки України. 

Що таке «польський вступ»: 

Це неофіційна назва схеми, за якою студенти мали змогу обійти ЗНО/НМТ. Спочатку вони зараховувались до іноземного закладу вищої освіти, вчилися там рік (можливо, навіть дистанційно), а після цього поновлювалися до українського ЗВО на старший курс.

«У 2019 році було внесено зміни до Закону України «Про вищу освіту»: додали норму про те, що здобувачі освіти, які хочуть поновитися до українських ЗВО, мають виконати ті самі вимоги, що виконували студенти під час вступу на цю освітню програму в рік вступу», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Вступ на бакалаврат в 2023 році. Розпочався прийом заяв від абітурієнтів

У зв’язку із цими внесеними змінами МОН заблокувала видачу документів для понад 450 студентів. Проте вони отримають можливість взяти перерву в навчанні та завершити здобуття освіти у наступному році, виконавши усі необхідні вимоги.

Нагадаємо, що на Львівщині 12 абітурієнтів склали мультипредметний тест на найвищий бал – 600.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!