Світовий банк планує виділити Україні мільярд доларів додаткової підтримки

668 0
Пакет буде передбачати фінансування на 1 млрд доларів.
Фото: з відкритих джерел

Фото: з відкритих джерел

Світовий банк у листопаді 2022-го може затвердити пакет додаткової фінансової допомоги для України на суму 1 млрд доларів, а також виноситься рішення про виділення коштів на фінансування дефіциту бюджету і відновлення інфраструктури. Про це повідомив заступник міністра економіки України Олександр Грибан. 

«В мене є гарні новини від Міжнародної фінансової корпорації (IFC), що входить до структури Світового банку. Вони планують винести на затвердження ради директорів Світового банку пакет по Україні вже в цьому листопаді. Пакет буде передбачати фінансування на 1 млрд доларів – це буде, як пряме кредитування, так і фінансові гарантії та інструменти trade finance», – пояснив він. 

Очікується, що таке фінансування також мобілізує й приватний кредитний капітал, адже IFC зазвичай фінансує не більше 30% вартості проекту, долучаючи до фінансового консорціуму комерційні банки. Так, загальний обсяг проектів українських підприємств, що можуть профінансувати, становитиме більше 3,3 млрд доларів, сказав він.

Читайте також: Європарламент схвалив виділення 5 млрд євро допомоги Україні

За словами Грибана, IFC також активно працюють з європейським фондом European fund of sustainable development (EFSD), до якого вони вже надіслали запит на 2 млрд доларів. Ці кошти також планують використовувати для запровадження фінансових інструментів на підтримку України. 

Водночас уже в жовтні Світовий банк під час щорічних зборів має презентувати трастовий фонд на підтримку України. Він зазначив, що Мінфін в покритті дефіциту бюджету передбачає 36 млрд доларів на наступний рік. Це дає сподівання, що до кінця року в нас буде розуміння по наповненню цього фонду.

Зазначимо, що на розгляд ради директорів Світового банку виноситься рішення про виділення 36 млрд доларів на фінансування дефіциту бюджету в наступному році і також 17 млрд дол на відновлення інфраструктури та економіки України.

«Сума в 17 млрд доларів має покрити першочергові потреби у відбудові критичної інфраструктури та у забезпеченні страхування іноземних інвестицій. Ці кошти будуть мати вплив на відновлення української економіки, адже вони стануть мультиплікатором за рахунок задіяних будівельних компаній та виробників матеріалів. Але найбільший мультиплікатор для економіки буде саме від страхування інвестпроектів». 

Нагадаємо, Європейський парламент у четвер, 15 вересня, схвалив виділення 5 мільярдів євро макрофінансової допомоги для України.

Софіко Векуа

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!