У Львові розпочали демонтаж Монументу Слави. Фото

4492 0
На місці Монументу бойової слави радянських Збройних сил мають облаштувати меморіал вшанування українського воїна.
Фото: Ольга Гончар

Фото: Ольга Гончар

У Львові сьогодні розпочали демонтаж Монументу Слави на вулиці Стрийській. Про це Tvoemisto.tv повідомили у Львівській міськраді.

Рештки монументу має забрати до себе Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія Терору».

Після демонтажу у Львові оголосять архітектурний конкурс на кращу проєктну пропозицію облаштування території, обмеженої вулицями Стрийської, Героїв Майдану, Вітовського та Франка. 

На місці Монументу бойової слави радянських Збройних сил мають облаштувати меморіал вшанування українського воїна. 

Читайте також: У Львові оголосять архітектурний конкурс на облаштування території на місці Монументу слави

Нагадаємо, що демонтаж стели Монумента слави розпочали у січні 2019 року, він тривав трохи більше місяця. Вартість робіт тоді становила 292 тисячі гривень. Навесні 2018 створили спеціальну комісію, яка мала вирішити, чи зберігати Монумент слави, оскільки його визнали аварійним. У 2018 році виконавчий комітет ЛМР виділив 400 тисяч гривень на обгородження Монумента. Окремі частини стели передали в музей «Територія Терору».

За словами львовознавця Петра Радковця, Монумент Слави у Львові звели на місці цвинтаря, проєкт затверджували у Москві, а символізував він силу радянської влади. Детальніше про це, читайте у матеріалі.

Христина Гоголь

Фото Ольги Гончар

 

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!