У Львові шукають донорів крові у резерв. Як підготуватись і долучитись

2622 0
Необхідні всі групи крові, а особливо І та ІІ +.
фото: соцмережі

фото: соцмережі

Запаси крові та її компонентів вичерпуються, адже кожного дня пацієнтам Першого медоб’єднання Львова потрібна донорська кров. Тож тих, хто має змогу здати кров, просять записуватись у резервні списки, щоб, у разі потреби, була змога швидко сконтактувати.

Читайте також: В Україні запускають сервіс для координації донорів крові

Зараз необхідні всі групи крові, а особливо (І) Rh + та (II) Rh +.

Для тих, хто хоче стати донором крові, чекають на вул. Миколайчука, 9. Із собою потрібно мати паспорт. Усі деталі – за номерами телефонів: 066 018 09 19 та 258 11 11.

Донором може бути кожен дієздатний українець віком від 18 років з вагою не менше 50 кг (інакше забір крові може бути небезпечним для здоров'я).

Щоби стати донором, людина має пройти відповідне медичне обстеження у медзакладі перед здачею крові і не мати протипоказань.

Читайте також: Із львівської лікарні після трансплантації нирок виписали двох хлопців, евакуйованих з київського ОХМАТДИТу

Незалежно від давності захворювання та результатів лікування, донорами крові не можуть бути з такими протипоказаннями, як СНІД, носійство ВІЛ-інфекції, сифіліс вроджений або набутий, вірусні гепатити, позитивний результат дослідження на маркери вірусних гепатитів, усі форми туберкульозу, бруцельоз, сипний тиф, туляремія, лепра, хвороба Крейтцфельдта-Якоба, ехінококкоз, токсоплазмоз, філяріатоз, ришта, лейшманіоз. А ще: злоякісні новотвори, хвороби крові, органічні захворювання центральної нервової системи, повна відсутність слуху і (або) мови, психічні захворювання, наркоманія, алкоголізм, серцево-судинні захворювання; хвороби органів дихання; захворювання печінки, жовчних шляхів, нирок тощо.

Детальніше про те, хто може бути донором і як до цього підготуватися, можна прочитати тут.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!