На площі Старий Ринок у Львові відкрили відреставровану браму. Фото

2961 0
Реставрація відбулася в рамках програми співфінансування реставрації історичних дверей і брам.
фото назара притула

фото назара притула

Сьогодні, 12 червня, відкрили відреставровану браму на площі Старий Ринок у Львові. Загалом у місті планують відреставрувати 50 вхідних дверей і брам.

Читайте також: Екскурсія львівськими двориками після оновлення. Фото

«Це друга брама, яка була подана на програму співфінансування. Перша брама ще не готова, адже вона більша, й там складніші роботи. Загальна вартість робіт з реставрації цієї брами становить 33 тис. гривень, з яких орієнтовно 9 тис. – це кошти мешканців, а решту профінансувала міська рада», – розповіла директорка ЛКП «Археологічно-архітектурна служба» управління охорони історичного середовища ЛМР Тетяна Балукова.

Загалом на програму співфінансування подали 50 заявок. Усі вони прийнятті, а на 10 об’єктах вже тривають роботи. В археологічно-архітектурній службі не очікували такої великої кількості охочих, а тому не впевнені, що всі роботи закінчать ще у цьому році.

Читайте також: 3 проблеми старого Львова за версією GIZ

«Ми працюємо лише з офіційно зареєстрованими реставраторами, а таких у Львові, на жаль, не є багато», – додала Тетяна Балукова.

Нагадаємо, у Львові протягом 2009-2017 р. діяв проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» (GIZ). У рамках цього проекту у співфінансуванні німецького товариства та мешканців було відреставровано 148 історичних брам. 70% вартості робіт фінансувало німецьке товариство, а 30% мешканці.

1 лютого 2018 року виконком ЛМР продовжив дію програми «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова». Згодом в німецькому товаристві GIZ заявили про повернення у Львів з новим проектом.

Назар Притула,

фото автора


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!