
Фото: photo-lviv
У Львові прокурори вимагають зобов’язати фізичну особу укласти охоронний договір на об’єкт культурної спадщини – «Віллу Алєксандра Кшечуновича», яка перебуває у приватній власності. Вона розташована на вул. Коновальця, 100. Її збудували у 1912 році.
Джерело: Львівська обласна прокуратура
«Відповідно до чинного законодавства, власники пам`яток щойно виявлених об’єктів культурної спадщини, незалежно від форм власності на ці об`єкти, зобов`язані укласти вищевказаний договір з метою їх збереження. Проте, власник квартири порушив законодавство та протягом тривалого часу не укладав охоронний договір з уповноваженим органом», – йдеться у повідомленні.
Читайте також: УКУ хоче оформити право постійного користування ділянкою, на якій розташована пам’ятка архітектури у Львові. Доповнено
Зазначимо, що минулого року львів'яни скаржились на те, що цю віллу почали перебудовувати. Як у лютому повідомили в Франківській РА, відповідно до листа управління охорони історичного середовища від 20.02.23 за № 4-0004-2303, працівники управління проводили візуальне обстеження будинку пам’ятки на вул. Євгена Коновальця, 100 і встановили, що власник будинку проводить першочергові протиаварійні та поточні роботи з гідроізоляції тераси без перепланування. Враховуючи наведене та додаткову інформацію представника управління, такі заходи здійснюються відповідно вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини», спрямованих для недопущення руйнування обєктів культурної спадщини; оформлення спеціального дозволу для вказаних робіт не передбачено.
Довідка
У 1912 році за проєктом львівського архітектора Станіслава Улейського для Алєксандра Кшечуновича з відомої та шанованої у Львові вірменської родини, що славилася меценатством, звели віллу. Згодом тут мешкав аптекар Стефан Стенцель – власник аптеки у кам’яниці Шпрехера на площі Міцкевича. Збудована вілла у стилі неоготики, зараз вона є перлиною вулиці Коновальця.
Алєксандер Кшечуновіч (15 березня 1863, Соснів – 3 березня 1922, Львів) – галицький польський консервативний політик вірменського походження. Представник роду Кшечуновичів. Закінчив відділ права Львівського університету. З 1888 року був членом «Галицького товариства господарчого», з 1889-го «Галицького товариства кредитового земського» (з 1892 року член округового виділу) у Львові. З 1891 року працював у Повітовій раді Рогатинщини, з 1912 року – маршалок Рогатинського повіту. В 1896 році заснував «Товариство охорони платників податків» через введення в Австро-Угорщині прибуткового податку з громадян. З 1900 року працював у Повітовому виділі в Підгайцях.
Нагадаємо, що Tvoemisto.tv розповідало про те, як відновлюють старі історичні вілли, які перебувають у приватній власності
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.