У Міносвіти пояснили, коли і як проведуть ЗНО

1457 0
Через поширення коронавірусу учасники ЗНО та інструктори будуть мати засоби індивідуального захисту та антисептики. Приміщення провітрюватимуть та дезінфікуватимуть.
Фото: gazeta.lviv.ua

Фото: gazeta.lviv.ua

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2020 році пройде з дотриманням соціального дистанціювання та з використанням засобів індивідуального захисту. Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки України.

Дати проведення ЗНО залежатимуть від завершення карантину. Якщо він завершиться до початку червня, основна сесія пройде між 25 червня та 17 липня. Якщо карантин триватиме до початку серпня, то ЗНО відбудеться з 17 серпня до 4 вересня. Вступна кампанія в українських університетах також відповідно зміниться.

«В умовах епідемії проведення ЗНО є набагато безпечнішим, ніж вступні іспити в університетах. Більшість учасників складають ЗНО за місцем проживання, тому їм не потрібно їхати в інше місто чи область. Натомість для складання вступних іспитів навпаки більшості вступників та їхнім батькам доведеться по кілька разів їздити в інші міста, що в рази збільшить кількість переміщень по країні», – каже заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний.

Читайте також: У МОН попередили про закінчення навчального року дистанційно

Формат і процедура проведення ЗНО у 2020 році не зміняться. За правилами під час складання ЗНО в аудиторії перебуває максимум 15 учасників та 2 інструктори. Обов’язковою є дистанція 1,5 метри між учасниками в аудиторії, яка, безумовно, буде дотримана у зв’язку з епідемією. Соціальне дистанціювання також буде забезпечене і біля входу в приміщення, у якому проходитиме тестування, щоб уникнути скупчення людей.

Без змін залишаться кількість тестів та їхній зміст. Кожен учасник може скласти максимум 4 тести, а кількість завдань, кажу у Міністерстві, у них, які ґрунтуються на матеріалі, що вивчають у квітні-травні 11 класу, дуже мала. Таке завдання може бути одне на весь тест, тому передруковувати тираж зошитів через малу кількість завдань недоцільно. Модель ранжування результатів тестування знижує вплив зовнішніх факторів і УЦОЯО зможе статистично згладити певні прогалини у підготовці учасників через карантин.

Читайте також: Молодим вчителям скасували одноразову виплату у 21 тисячу гривень

Через поширення коронавірусної інфекції усі учасники ЗНО та інструктори будуть забезпечені засобами індивідуального захисту та антисептиками. Приміщення провітрюватимуть та дезінфікуватимуть.

Учасники, які контактували з хворими або самі інфікувались коронавірусом, зможуть скласти ЗНО під час додаткової сесії, коли одужають або вийдуть із самоізоляції. У разі, якщо через ізоляцію чи хворобу вони будуть змушені пропустити і додаткову сесію тестування, вони будуть звільнені від ЗНО за станом здоров’я. Таке правило діяло і раніше для людей з низкою захворювань. Для таких категорій абітурієнтів в умовах вступу до університетів передбачені окремі особливості та форми проведення вступних іспитів.

Нагадаємо, що раніше у Міносвіти закликали утриматися від проведення випускних та останніх дзвоників. А табелі та свідоцтва про здобуття базової середньої освіти повинні видати учням не пізніше 15 червня 2020 року.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!