У МОЗ скасували вікові обмеження на вакцинацію від кору

2087 0
Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний.
фото: bzv.org.ua

фото: bzv.org.ua

В Україні скасували вікові обмеження для безкоштовної вакцинації. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

Читайте також: У МОЗ відповіли на найпоширеніші запитання про вакцинацію

Досі безоплатно вакцинуватися проти кору могли дорослі до 30 років, які контактували з хворими, і люди з груп професійного ризику (медики, освітяни, військові, студенти). Втім кількість хворих на кір серед дорослого населення постійно зростає. Тож тепер отримати безкоштовне щеплення від кору зможуть дорослі будь-якого віку. Вакцинація передбачена пацієнтам, які:

  • контактували з хворими (вакцинацію рекомендовано зробити впродовж 72 годин);
  • не хворіли на кір та не мають підтверджених даних про щеплення у медичній карті;
  • за результатами аналізів на наявність антитіл IgG не мають імунітету проти кору.

Дорослій людині достатньо зробити одне щеплення проти кору для формування імунітету. Крім кору, дорослі можуть безкоштовно отримати вакцинацію від паротиту та краснухи вакциною КПК. 

Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний. У цьому випадку така дозу вакцини не зараховують як першу, а вважається нульовою, подальші планові щеплення потрібно проводити за Календарем профілактичних щеплень: в 12 місяців (перша доза вакцини КПК) і 6 років (друга доза). Інтервал між щепленнями має бути не менше одного місяця.

Читайте також: У МОЗ розповіли, де шукати вакцину від кору

Зробити щеплення можна у комунальному медзакладі, де пацієнт підписав декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. На початку літа вакцинувати безоплатно будуть також у приватних медзакладах та лікарів-ФОПів, які підписали договір з Національною службою здоров’я України.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!