У Львові будуть оцифровувати музичну спадщину українських композиторів

1366 0
Австрійська організація «Реставратори без кордонів» подарувала музею необхідну техніку для оцифрування.
фото: вікіпедія

фото: вікіпедія

У львівському Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької з’явиться новий музичний простір із оцифрувальною станцією під назвою Solo. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомив керівник музею Михайло Кобрин. 

У 2021 році депутати Львівської міської ради проголосували, аби викупити одну з квартир на вул. Крушельницької, 23 для потреб музею. Певний час там приймали ВПО, але пізніше у цьому вже не було такої потреби. Тож спільно з управлінням культури ЛМР у музеї облаштували музичний простір і з’ясували, що є великий запит в оцифруванні та збереженні музичної спадщини. 

За сприяння композиторки Алли Сіренко австрійська організація «Реставратори без кордонів» подарувала музею необхідну техніку для оцифрування, зокрема камеру і об’єктив, комп’ютер, мережеві сховища та жорсткі диски. За допомогою цього у просторі облаштують станцію оцифрування. Спочатку її будуть використовувати для оцифрування фондів Музею, але потім усі охочі зможуть прийти та оцифрувати власні архіви музичної спадщини за допомогою фахівців. 

«Буває, що люди мають архіви музичних діячів, але фізично не готові передати музею. Тоді вони можуть прийти, ми оцифруємо та повернемо їм архів. Ми хочемо, аби це був музикознавчий оцифрувальний центр, який би накопичував музичну спадщину. З війною є чималі ризики втрати цієї спадщини, тож мусимо зробити все, аби відомості про українських музичних діячів збереглися»– зазначив Михайло Кобрин.

Читайте також: На Львівщині оцифрували найстарішу дерев'яну церкву України

Минулого року музей виграв грант Українського культурного фонду. Тоді оцифрували п’ять симфонічних творів Станіслава Людкевича. Ноти його симфонічних творів є на сайті музею С. Людкевича. 

«По світу багато виконують російської музики, але мало української. Це тому, що багато українських музичних творів немає оцифрованих і виданих. Тобто немає навіть що передати іноземним оркестрам, аби вони це виконували. Тому оцифрування та популяризація музичної спадщини дуже важлива»– підсумував керівник музею Соломії Крушельницької.

Близько за місяць оцифрувальна станція почне свою роботу у просторі Solo. Також там хочуть проводити різного роду заходи: лекції, обговорення, записи діячів музичної історії тощо. 

Зазначимо, що в колекції музею міститься понад 25 тисяч одиниць. Зокрема, особистий архів Соломії Крушельницької та її родини,Станіслава Людкевича, Модеста Менцинського та Ірини Маланюк.

Нагадаємо, що на вул. Мельника, 7 планували створити музичний центр ім. Людвіка Геллера, що був другим директором Львівської опери. За словами Михайла Кобрина, через воєнний стан ідею відклали, а у приміщенні вілли Сонячної облаштували укриття для дітей із навчального закладу, що розташований неподалік.

Для довідки

Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької займає другий поверх будинку, який колись належав славетній українській співачці і в якому минули останні роки її життя. В експозиційних кімнатах демонструють оригінальні фотографії, афіші, програми концертів, портрети, фрагменти сценічних костюмів, нотні видання, особисті речі артистки. Екскурсія по музею – це своєрідна подорож у минуле і в часі, і в просторі, під час якої Ви побуваєте в подільській хаті і на італійській віллі, за лаштунками театру – і на оперній сцені, пройдете життєвим шляхом співачки, порадієте за її успіхи на сценах найпрестижніших театрів світу, ближче познайомитеся з її друзями та родиною.

Наталія Вареник

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!