
Фото/ Shutterstock
Палата представників США на засіданні 28 квітня проголосувала за законопроєкт про ленд-ліз та захист демократії в Україні. Документ підтримали 417 членів Палати, проти виступили десятеро. Тепер упродовж 60 днів законопроєкт має підписати президент США.
Читайтк також: Байден просить Конгрес виділити додаткових 33 мільярди доларів на допомогу Україні
До цього Палата провела дебати перед ухваленням законопроєкту.
Як повідомляв глава Офісу президента Андрій Єрмак, у тексті документа йдеться про надання президенту США розширених повноважень для передачі чи видачі в оренду Україні оборонних засобів. Після ухвалення закону глава Білого дому має протягом 60 днів встановити прискорені процедури.
«Закон про ленд-ліз надає можливість значно прискорити постачання нам озброєння, транспорту, продовольства та допомоги з США. І все це дозволить нам вибити російську армію з наших територій», – пояснив Єрмак.
Нагадаємо, що 7 квітня Сенат США (Конгрес складається з двох палат: Палати представників і Сенату) вже одностайно підтримав схвалення закону, який дозволяє американському лідеру активувати програму ленд-лізу.
Читайте також: Пентагон створив у Німеччині Центр контролю за військовою допомогою Україні
Документ, відомий як закон про ленд-ліз про оборону демократії України від 2022 року, прискорить передання в Україну важливого військового обладнання та інших критичних поставок за рахунок скорочення бюрократичної тяганини. Він дозволяє де-факто дарувати обладнання з положеннями, які передбачають, що країни-одержувачі виплатять їх вартість США пізніше.
Востаннє така програма була використана ще під час Другої світової війни: тоді закон про ленд-ліз ухвалив Конгррес США 11 березня 1941 року. Він дозволив США оперативно поповнювати запаси союзників.