Як планують облаштувати Центр опіки сиріт на Короленка у Львові

2501 0
Капличку в одному з приміщень на Короленка, 7 відкриють наприкінці грудня.
Фото: zik.ua

Фото: zik.ua

У грудні в Центрі опіки сиріт у Львові відкриють каплицю імені Святого Миколая, а в іних приміщеннях, що на Короленка, 7, облаштують комп’ютерний клас, презентаційну залу та побутову кімнату. Про це повідомляє інформаційний центр УГКЦ.

Читайте також: На що Львівська облрада витратить 40 млн, що має повернути місто за будинок на Короленка

«Ми хочемо, щоб наш центр став самоокупним через кілька років, щоб міг сам себе утримувати. Ми не хочемо бути вантажем для когось. Кошти добродіїв зараз є, але завтра їх може не бути. Тому ми намагаємося зробити так, щоб приміщення на Короленка, 7 могло само себе утримувати», – каже керівник Центру опіки сиріт УГКЦ отець Роман Прокопець.

За його словами, зараз вивчають проблеми і можливості приміщення центру. Каплицю, зокрема, розташують у найбільшій кімнаті будівлі. У інших кімнатах облаштують приміщення для зустрічей та, імовірно, соціальний гуртожиток на другому поверсі приміщення.

Освячення каплиці запланували на 29 грудня. Її освятять на честь Миколая Чудотворця, оскільки його вважають опікуном сиріт і його дуже люблять діти, каже керівник Центру.

«Першу Літургію тут співатиме дитячий хор із Гарнізонного храму, а помагати їм будуть діти із дитячого будинку на вул. Таджицькій. Плануємо у каплиці влаштувати також виставку ікон, адже маємо їх багато, бо в нас діє іконописна майстерня», – додає отець.

Всі роботи виконують за кошти, які Дім Милосердя збирав на викуп будівлі. Натомість будівлю в Львівської облради викупила міська рада Львова за 40 млн грн.

Читайте також: Як виглядає зсередини будівля на Короленка, яку передали Центру опіки сиріт. Відео

Нагадаємо, Центр опіки сиріт УГКЦ просив ЛОР передати йому це приміщення і його територію, аби облаштувати там Дім милосердя. Цю ініціативу підтримала ЛМР. Проте облрада відмовила. Пізніше ЛОР виставила приміщення на аукціон і продала його київській фірмі. Проте ЛМР звернулась до суду і той зупинив аукціон, апеляцію області на це рішення суд відхилив. Згодом ЛОР на сесії вирішила передати приміщення в комунальну власність Львова.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!