Україна

В Україні по-новому будуватимуть лікарні. Що зміниться

865 0
Зміни стосуватимуться як будівництва нових медзакладів, так і реконструкції вже тих, що є.
Фото умовне

Фото умовне

В Україні з 1 березня набули чинності нові державно-будівельні норми, за якими будуватимуть лікарні. Зміни стосуватимуться як будівництва нових медзакладів, так і реконструкції вже тих, що є. Норми розповсюджуватимуться на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та в окремих частинах на реставрацію. Про це повідомляє «Урядовий портал».

Нові ДБН передбачають, що пацієнти в медзакладах розміщуватимуть у просторих одно- або двомісних палатах, обладнаних душем та вбиральнею. Окремо будуть облаштовані приміщення для відпочинку членів родин, які перебувають із пацієнтом. Біля головного входу медзакладу – паркомісця для людей з інвалідністю. На території лікарні мають зʼявитися паркомісця для автомобілів, велосипедів, мотоциклів, а також електрозарядні пристрої для електромобілів. 

Читайте також: Е-рецепти на ліки – уже з квітня. Яких змін чекати

Також суттєвий акцент роблять на інклюзивність всіх приміщень лікарні та її території загалом. Будівлі проєктуватимуть з урахуванням принципів безбарʼєрності, з широкими коридорами та дверними отворами, облаштовуватимуться системами навігації, зокрема з аудіопокажчиками. Для потреб маломобільних груп населення мають облаштовувати окремі санітарно-гігієнічні приміщення. 

«За рік війни окупанти чи не щодня цілили в наші лікарні та амбулаторії. За цей час вони пошкодили 1 151 обʼєкт медзакладів. Ще 174 обʼєкти медзакладів зруйновано вщент, їх доведеться відбудовувати з нуля. Ми маємо все відбудувати в рази краще, ніж було, за найкращими світовими зразками.  Нові ДБН – перший крок до створення медзакладів нового рівня», – каже міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Читайте також: Де у Львові безкоштовно зробити МРТ та що для цього потрібно. Роз’яснення

Він зазначив, що нові державно-будівельні норми направлені не лише на покращення комфорту пацієнтів, а й на поліпшення умов роботи медиків. Зокрема, для них мають передбачати зручні кімнати для повноцінного відпочинку. Зміни також торкнуться проектування відділень – вони більше не будуть хаотично розкидані по лікарні, а розташовуватимуться відповідно до того, наскільки вони взаємоповʼязані одне з одним. Це суттєво вплине на час та зручність доставки пацієнта. Окрім того, відділення невідкладної допомоги мають повністю адаптувати до міжнародних норм планування відділень «emergency». 

Нагадаємо, що антибіотики, ліки проти гіпертонії та серцевих хвороб, антидепресанти, протибольові, протикашльові, кроворозріджувальні препарати, гормональні й протизаплідні засоби, а також деякі вітаміни з квітня продаватимуть у аптеках за електронним рецептом.

_______________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!