В Україні пропонують обладнати дефібриляторами усі людні місця

1992 0
Відповідний проект наказу МОЗ оприлюднили для громадського обговорення.
Фото: aarp.org

Фото: aarp.org

МОЗ оприлюднило для громадського обговорення проект наказу, в якому ідеться про те, щоб у людних місцях були аптечки з оновленою комплектацією, а де збираються  понад 200 людей – додатково автоматичні зовнішні дефібрилятори.

Аптечки будуть трьох типів:

  • І рівень (для території, де можлива одночасна присутність не більше тридцяти людей): бинти, лейкопластирі, медичні рукавички, термоковдра та плівка-клапан для проведення штучної вентиляції легень.
  • ІІ рівень (не більше 200 людей – торговельно-розважальні заклади, заклади освіти, будівельні майданчики, автозаправочні станції тощо): додатково додається механічний засіб для зупинки кровотечі, тонометр та атравматичні ножиці.
  • ІІІ рівень (не більше тисячі людей): до попереднього складу додаються лікарські засоби та автоматичний зовнішній дефібрилятор.

Якщо у місці можуть збиратись одночасно понад тисячу людей (наприклад, на стадіоні), там мають розмістити кілька наборів з дефібриляторами.

Читайте також: Життя ціною в айфон. Що допоможе врятувати людину ще до приїзду «швидкої»

Зазначається, що в місцях, обладнаними дефібриляторами, будуть відповідальні навчені люди, які зможуть надати допомогу. Хоча надати першу допомогу при порушеннях ритму серця може кожен, додають в МОЗ. З інструкцією проведення серцево-легеневої реанімації з використанням автоматичного зовнішнього дефібрилятора не медичними працівниками можна ознайомитись за посиланням.

В Україні місця масового перебування людей будуть обладнані саме автоматичними дефібриляторами. Користуватися такими пристроями максимально просто. Вони мають голосове меню-помічника і вмикають заряд лише, коли зафіксують порушення ритму серця. Робота пристрою максимально автоматизована.

«Допомога, надана протягом перших 4-х хвилин, збільшує шанси на порятунок на 30%. Врятувати людину за допомогою дефібрилятора зможе будь-хто: не обов'язково лікар, але необхідно пам'ятати про безпеку і чітко дотримуватись інструкцій», – кажуть в МОЗ.

Читайте також: Львівська швидка проводить тренінги з домедичної допомоги за євростандартами

Місце розташування дефібрилятора буде позначене спеціальною наклейкою – серце із символом електричного розряду на зеленому тлі та абревіатура АЗД під ним.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!