Від сьогодні в Україні посилюють правила для мандрівників через поширення «Омікрону»

1669 0
Тепер мандрівники, які понад 7 днів перебували на території країн, де вирує «Омікрон», повинні будуть піти на самоізоляцію.
Фото: freepik.com

Фото: freepik.com

Від сьогодні Україна запроваджує обов’язкову самоізоляцію для тих, хто повернувся з країн, де стрімко поширюється новий штам коронавірусу «Омікрон». Відповідні зміни внесли до Постанови №1236 під час засідання Кабінету Міністрів України 1 грудня. Йдеться про Південно-Африканську Республіку, Республіку Ботсвана, Зімбабве, Намібії, Королівство Лесото, Королівство Есватіні, Республіку Мозамбік, Республіку Малаві. 

Як повідомили у пресслужбі МОЗ, тепер люди, які понад 7 днів перебували на території вказаних країн протягом останніх двох тижнів, повинні будуть піти на самоізоляцію. Тривалість самоізоляції  становить 14 діб. 

Читайте також: Щоб зупинити Covid-19 на Львівщині, потрібно щодня вакцинувати 25 тисяч людей

Важливо, що самоізоляція стосується громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України, є подружжям або дітьми громадян України, які повертаються в Україну з території вищезазначених країн. Наявність вакцинації, негативного тесту чи сертифікату про одужання не є підставою для того, щоби не проходити самоізоляцію чи достроково її припинити. 

Іноземцям та особам без громадянства, які постійно або тимчасово не проживають в Україні та протягом останніх 14 днів перебували на території вказаних держав більш, ніж сім днів, в’їзд забороняється взагалі. Винятками є іноземці та особи без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України, є подружжям або дітьми громадян України, працівниками іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, а також інших категорій іноземців та осіб без громадянства за погодженням з Міністерством закордонних справ.

Читайте також: Чим небезпечний штам коронавірусу «Дельта»

Мета рішення – уникнути поширення нового та поки ще не досить вивченого штаму «Омікрон» на території України. 

Нагадаємо, що Міністерство закордонних справ раніше вже закликало українців утриматись від поїздок до країн, де виявили вказаний варіант коронавірусу. Українці, які наразі перебувають на території визначених країн, повинні дотримуватися всіх протиепідемічних вимог та невідкладно звертатися до місцевих медичних закладів у випадку появи симптомів захворювання.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!