Як діяти абітурієнтам, що хочуть цьогоріч вступати до вишів. Алгоритм

2028 0
Наразі МОН розробляє Порядок зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році. У ньому детально опишуть, як саме відбуватиметься вступ.
Фото: gazeta.lviv.ua

Фото: gazeta.lviv.ua

Український центр оцінювання якості освіти розробив низку алгоритмів для того, аби керівники закладів освіти та абітурієнти детально ознайомилися з правилами цьогорічної вступної кампанії. Наразі Міністерство освіти і науки України розробляє Порядок зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році. У ньому детально опишуть, як саме відбуватиметься вступ.

«Ми ще не готові повідомити, які іспити й у якому форматі потрібно буде складати вступникам, але точно можемо сказати, що для організації будь-яких іспитувань потрібна підтверджена інформація про потенційних учасників цих випробувань. Таку інформацію ми отримаємо з бази даних реєстрації для участі в ЗНО», – пояснюють у УЦОЯО.

Читайте також: Освітяни Львівщини просять не скасовувати ЗНО

Якщо ви зареєструвалися для участі в ЗНО (заповнили реєстраційну картку, зібрали пакет реєстраційних документів і віддали його керівникові закладу освіти або самостійно надіслали до одного з регіональних центрів оцінювання якості освіти) – ви є потенційним учасником вступних іспитувань до закладів вищої освіти. 

Найімовірніше, уже маєте сертифікат учасника ЗНО, тож зможете заходити на свою  Інформаційну сторінку (логін і пароль для входу розміщено на сертифікаті), аби отримати всю актуальну інформацію щодо подальших дій, яка стосуватиметься саме вас. Коли потрібно буде зайти на Інформаційну сторінку, повідомляють на сайті. Якщо не маєте сертифіката, то невдовзі вам скажуть, як отримати логін і пароль для входу на свою сторінку. 

Якщо ви цього року закінчуєте здобувати повну загальну середню освіту (учень/учениця ліцею, гімназії чи студент/студентка ІІІ курсу коледжу) і ще не зареєструвалися для участі в ЗНО (навіть не створили реєстраційної картки) – до 9 квітня створіть реєстраційну картку. Уважно поставтеся до заповнення таких її полів: прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, серія (за наявності) і номер паспортного документа. Ці дані є важливими не лише для участі в тестуваннях, а й для подання документів для вступу. 

Читайте також: Три львівські виші ввійшли до рейтингу найкращих університетів країн Європи і Середньої Азії

У реєстраційній картці побачите поля для вибору предметів ЗНО/ДПА. Заповніть їх навіть попри скасування ДПА у формі ЗНО. Якщо є змога, роздрукуйте свою реєстраційну картку, заповніть від руки заяву про участь у тестуваннях, додайте копію паспортного документа (за потреби додайте медичний витяг про потребу створення для вас спеціальних умов для проходження тестувань) і передайте керівникові закладу освіти, де ви навчаєтеся. Якщо такої можливості немає, то достатньо того, що ви сформували реєстраційну картку.  Найближчим часом вам повідомлять, як дізнатися логін і пароль для входу на вашу Інформаційну сторінку з актуальною інформацією.

Якщо ви уже здобули повну загальну середню освіту (маєте свідоцтво про повну загальну середню освіту / атестат) і ще не зареєструвалися для участі в ЗНО (навіть не створили реєстраційної картки), то до 9 квітня створіть реєстраційну картку. Уважно поставтеся до заповнення таких її полів: прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, серія (за наявності) і номер паспортного документа.

У реєстраційній картці ви побачите поля для вибору предметів ЗНО. Заповніть ці поля попри те, що вступ відбуватиметься за процедурою, відмінною від процедури проведення класичного ЗНО. Якщо маєте змогу, роздрукуйте свою реєстраційну картку, заповніть від руки заяву про участь у тестуваннях, додайте копію паспортного документа (за потреби можете додати медичний витяг про потребу створення для вас спеціальних умов для проходження тестувань) і надішліть такий комплект документів до Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти (вул. Київська, 46, м. Вінниця, 21009). Якщо ви не можете скористатися засобами поштового зв’язку, надішліть документи на електронну адресу: [email protected]. У темі листа зазначте своє прізвище, а також те, що це реєстраційні документи. Наприклад: Шевченко_реєстраційні документи. 

Читайте також: «Мова – це зброя, але не головна». Історик Ярослав Грицак про те, як росія нищила українську

«Ми просимо вас надсилати документи до Вінницького РЦОЯО лише з метою оптимізації опрацювання документів, це не вплине на місце проходження вами тестувань, ті регіональні центри, які є у порівняно «спокійних» регіонах, продовжують вас консультувати і допомагати вам на локальному рівні», – додають у Центрі.

Наразі Порядок вступної кампанії не оприлюднили, тому невідомо, чи для вступу будуть використовуватися результати ЗНО минулих років, однак якщо ви маєте результати ЗНО 2018-2021 років і плануєте вступати до закладів освіти цього року, вам краще сформувати реєстраційну картку і до 9 квітня надіслати комплект документів до Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти (вул. Київська, 46, м. Вінниця, 21009). Якщо ви не можете скористатися засобами поштового зв’язку, надішліть документи на електронну адресу: [email protected]. У темі листа зазначте своє прізвище, а також те, що це реєстраційні документи. Наприклад: Шевченко_реєстраційні документи. У травні у вас буде можливість відмовитися від проходження тестування на своїй Інформаційній сторінці.

Вступники, які наразі перебувають на окупованих територіях або на територіях, де тривають активні бойові дії, якщо мають можливість, теж можуть створити реєстраційну картку. Необов’язково її заповнювати особисто, це може зробити хтось із друзів чи знайомих. Попросіть унести ваші дані до реєстраційної форми (прізвище, ім’я, по батькові, дату народження й номер паспортного документа). Цього наразі буде достатньо.  

Нагадаємо, що в Україні спростили зовнішнє незалежне оцінювання, скасували державну атестацію та вступні іспити через бойові дії.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!