Як працюватимуть фітнес-клуби і спортзали після послаблення карантину

7083 0
Уже на наступному, третьому, етапі відновлять роботу спортзалів, фітнес-клубів.
фото: 24tv.ua/sport

фото: 24tv.ua/sport

У п’ятницю, 22 травня, стартує другий етап послаблення карантину. Таке рішення сьогодні прийняли на засіданні Кабміну. Уже з п’ятниці дозволять проводити спортивні змагання з обмеженням до 50 осіб та без глядачів.

Водночас карантин є адаптивним, тому послаблення у різних регіонах можуть впроваджуватись у різний період. Оскільки на Львівщині складна епідеміологічна ситуація, відповідне рішення ще має прийняти обласна комісія з ТЕБ та НС. До моменту прийняття цього рішення комісією, проводити змагання не можна, – про це повідомляє управління фізичної культури та спорту ЛОДА.

Читайте також: Як підтримувати форму на карантині. 5 мобільних додатків для занять спортом

Водночас вже на наступному, третьому, етапі відновлять роботу спортзалів, фітнес-клубів. Міністерство охорони здоров’я сформувало проєкт тимчасових рекомендацій при роботі цих закладів на період карантину. Зокрема, МОЗ рекомендує такі умови роботи:

 1. під час роботи вимірювати температуру всім працівникам закладу. Якщо температура тіла понад 37,2 С, то вважається, то до роботи не допускають;
 2. усім відвідувачам вимірювати температуру при вході до закладу;
 3. під час проведення індивідуальних занять дозволяють, щоб одна людина перебувала на площі 10 кв. метрів. Якщо це групові заняття – то не більше однієї людини на 5 кв. метрів. 
 4. проведення групових та командних занять має бути виключно за попереднім записом;
 5. на вході розмістити спиртовмісні антисептики. Доцільно розмістити яскравий вказівник про необхідність дезінфекції рук (банер, наліпку);
 6. в зоні проведення занять рекомендують розмістити додаткові антисептики в невеликій тарі, паперові рушники, а також урни для їхньої утилізації. Важливо нагадувати клієнтам про дезінфекцію рук та спортивного інвентарю;

На період карантину забороняється:

 1. використання багаторазових тканинних рушників;
 2. розміщення в доступі клієнтів рекламних брошур, журналів та інших поліграфічних матеріалів;
 3. функціонування басейнів;
 4. функціонування спа-зон та послуг масажу;
 5. функціонування фітнес-барів;
 6. функціонування дитячих кімнат;
 7. одночасне використання багатофункціональних тренажерів кількома відвідувачами;
 8. проведення групових занять для понад як 10 осіб;
 9. проведення групових занять, що передбачають безпосередні фізичний контакт;
 10. проведення занять для дітей віком до 14 років;
 11. видача багаторазових рушників клієнтам;
 12. Тренажери для кардіотренувань, якими користуються тривалий період часу, радять розмістити з інтервалом не менше 2.5 метри один від одного.

Також важливо враховувати кількість клієнтів, щоб не допускати скупчення в роздягальнях та на рецепції.

Вимоги до працівників спортивних залів та фітнес-клубів:

 1. працівники повинні мати маску/респіратор та одноразові рукавички. Після їхнього використання обов’язково помити руки з рідким милом або обробити спиртовмісним антисептиком;
 2. персонал повинні забезпечити п’ятиденним запасом масок та дезінфекторів;
 3. працівник має самоізолюватись у разі появи симптомів респіраторного вірусного захворювання. 

Вимоги до прибирання приміщення:

 1. дезінфекція поверхонь не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять;
 2. вологе прибирання з використанням мийних та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення робочого дня/зміни;
 3. провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня;
 4. централізований збір використаних масок, паперових серветок в окрему урну з кришкою та одноразовим поліетиленовим пакетом.

Також рекомендують відсторонити від роботи людей, які є в групі ризику. Наприклад, працівників, старших 60 років та тих, хто має хронічні захворювання. Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!