5 порад, як вберегтися від впливу негативної інформації
Велика кількість негативної інформації, якою перенасичений інформаційний простір, погано впливає на самопочуття людей. Tvoemisto.tv дізналося у фахівця, як вберегти психіку від негативної інформації та зменшити її вплив на організм людини.
Фото: radicalmentoring.com
Фото: radicalmentoring.com

19 липня 2014, 13:27

Як розповів tvoemisto.tv голова Асоціації практикуючих психологів Ігор Корнієнко, за результатами дослідження вчених, у наш час зі 100 одиниць інфомації 75 одиниць має негативний характер, 20 – нейтральний, і лише 5 одиниць інформації є позитивно забарвлені.

На сьогодні лікарі нейробіологи вже зареєстрували захворювання під назвою «інформаційний токсикоз». Його симптоми дуже подібні до токсикозу вагітних. За словами Ігоря Корнієнка, мозок людини може сприймати тільки певну кількість інформації. Якщо цей поріг перейдений, з’являються ознаки інформаційного токсикозу - рвота, часте сечовиділення, погане самопочуття.

Щоб уникнути цього, психолог радить дозувати інформацію, яку впускаєш в себе, та намагатися менше споживати негативної інформації.

Змінити вид діяльності. Інтелектуальну роботу фахівець радить чергувати з фізичними вправами, і навпаки. Дуже добре від стресу рятує заняття спортом та улюблена музика.

Вода забирає з людини негативне інформаційне поле, яке назбиралося за день. Тому Ігор Корнієнко радить частіше приймати душ, ванну, а по можливості купатися в басейні чи озері.

Позитивне мислення допомагає відволіктися від негативу. У будь-якому негативному повідомленні варто шукати щось позитивне і зосереджуватися на цьому.

Також варто звертатися за допомогою до фахівців - психологів, психотерапевтів. Вони підкажуть як діяти у кожному конкретному випадку.

Читайте також: Масові повідомлення про замінування у Львові - від жартівників і психічно хворих.

Підписуйтесь на наші соціальні мережі

Будьте в курсі останніх новин та ексклюзивного контенту. Слідкуйте за нами у соціальних мережах.

Читайте також

«Розмови про повернення – це мрія повернути час». Покальчук про демографічну прірву, мігрантів і нову реальність
Друга частина розмови про кризу ідентичності із соціальним і військовим психологом, психотерапевтом Олегом Покальчуком для Клубу експертів і експерток – як холодний душ. Фокус зміщується на найболючіші питання сьогодення, про які в суспільстві воліють мовчати. Психолог пояснює, чому закордонна адаптація біженців незворотна, а їхні обіцянки повернутися – це часто лише терапевтична мрія про минуле. А також – як демографічна криза зробить залучення іноземних мігрантів неминучим, і де проходить межа між особистісною кризою та відвертою безпринципністю.
Олег Покальчук. Фото: Олег Покальчук/ Facebook

31 травня, 14:00

Криза ідентичності чи особистісна криза? Якщо людина через війну змінює ролі (професію, соціальний статус, регіон, країну), то перш за все мусить дати раду самій собі? Це залежить від того, наскільки людина розуміє, ким вона є – це наріжний камінь психологічної стійкості. Якщо в нас завищені самооцінка, амбіції до світу, зовнішній локус контролю і претензії до того, що світ нам щось винен (людина собі придумує, що саме), а він цього не дає – виникає образа на весь світ і на себе, крах усього. Поясню, чому ми почали з Еріксона і його книжки про підліткову поведінку...

За підтримки:

Bosch Stiftung Logo

Розроблено:

Levprograming

За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.

© 2026 "Твоє місто"