На комунальні маршрути столиці вийшов новий сучасний низькопідлоговий пасажирський транспорт — 8 тролейбусів та 5 автобусів. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко.
Фінансування нового транспорту
Київ отримав першу партію з 8 тролейбусів, які були придбані згідно з договором між КП «Київпастранс» і ТОВ «Політехносервіс». Крім того, на пасажирські маршрути виїхали ще 5 сучасних турецьких автобусів, які є останньою частиною партії з 85 одиниць.
Автобуси закуплено у межах фінансової угоди з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) за проєктом «Міський громадський транспорт України». Кредитна позика ЄІБ склала 18,5 мільйона євро.
«Сьогодні на міські маршрути вийшли нові сучасні низькопідлогові тролейбуси та автобуси. Київ отримав першу партію – 8 тролейбусів, придбаних згідно з договором між КП «Київпастранс» і ТОВ «Політехносервіс». Загалом місто отримає 16 таких тролейбусів. Ще 8 очікуємо до кінця липня. Вийшли на маршрути і ще 5 сучасних турецьких автобусів – це вже остання партія з 85. Їх закупили у межах фінансової угоди з Європейським інвестиційним банком за проєктом «Міський громадський транспорт України». Кредитна позика ЄІБ – 18,5 млн євро», - зазначив Кличко.
Характеристики транспорту та плани оновлення
Довжина нових тролейбусів та автобусів становить 12 метрів. Транспорт є повністю низькопідлоговим і обладнаний спеціальним пандусом для пасажирів з інвалідністю та маломобільних груп населення.
У салонах встановлено таке устаткування:
- система кондиціонування та опалення;
- інформаційне табло та система озвучення зупинок;
- камери відеоспостереження;
- енергоощадне LED-освітлення;
- тоноване скло.
Загалом за чинним договором між КП «Київпастранс» і ТОВ «Політехносервіс» столиця має отримати 16 тролейбусів — надходження наступних 8 одиниць очікується до кінця липня.
«Місто продовжує оновлювати громадський транспорт, підвищувати його доступність. Столиця дбає про комфорт і безпеку киян та гостей міста», – наголосив мер Києва.
Плани КМДА щодо оновлення тарифів
Раніше, 18 травня, у Київській міській державній адміністрації повідомили про плани оновити тарифи на проїзд у комунальному транспорті. Згідно з проєктом КМДА, вартість однієї поїздки залежатиме від кількості поїздок, які одноразово купуються на транспортну картку:
- від 1 до 9 поїздок — 30 гривень за одну поїздку;
- від 10 до 19 поїздок — 28,90 гривні;
- від 20 до 29 поїздок — 27,80 гривні;
- від 30 до 39 поїздок — 26,60 гривні;
- від 40 до 49 поїздок — 25,50 гривні;
- 50 поїздок — 25 гривень.
Також передбачено введення місячних проїзних квитків, у яких вартість однієї поїздки становитиме орієнтовно 23,3–23,6 гривні. Окремо планується запровадження пересадкового квитка вартістю 60 гривень, який дозволить безлімітно пересідати між метро та наземним транспортом упродовж 90 хвилин.
Для студентів та учнів обіцяють зберегти пільгові умови. Студенти сплачуватимуть 50% від вартості місячного проїзного. Учні під час навчального року їздитимуть безкоштовно, а в літній період отримають знижку 75%.
Пропонований тариф і європейський досвід
Заплановане підвищення вартості проїзду, яке КМДА пропонує запустити з 15 липня, передбачає не лише разовий квиток за 30 гривень, а й оновлення вартості проїзних. Місячний абонемент може коштувати 1 088 гривень, а безлімітний варіант — 4 875 гривень.






