У Львові обрали нових керівників для трьох закладів культури. Хто переміг
Мерія оголосила результати відкритих конкурсів у театрі "Воскресіння", "Слово і голос" та Музичній школі №1
У Львові відбулися конкурси на керівників трьох закладів культури Львова / фото ЛМР
У Львові відбулися конкурси на керівників трьох закладів культури Львова / фото ЛМР

сьогодні о 10:43

У Львові відбулися конкурси на посади керівників одразу трьох культурних інституцій: театрального центру "Слово і голос", театру "Воскресіння" та Музичної школи №1 імені А. Кос-Анатольського. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Засідання конкурсної комісії проходило у відкритому форматі для забезпечення прозорості процесу. Кандидати пройшли кілька стадій добору — від подання документів до презентації власних програм розвитку закладів перед комісією, до складу якої увійшли представники управління культури, трудових колективів та громадськості.

За результатами конкурсного відбору комісія рекомендувала призначити:

директоркою Музичної школи №1 ім. А. Кос-Анатольського — Ольгу Хому;

керівником театру "Воскресіння" — режисера та драматурга Ігоря Білиця;

очільницею художньо-дослідницького та освітнього центру "Слово і голос" — її засновницю та попередню художню керівницю Наталію Половинку.

Найбільша драматургія розгорілась саме навколо обрання очільника театрального центру "Слово і голос". За посаду змагались два кандидати: нинішня директорка театру Наталія Половинка та актор, режисер і ветеран російсько-української війни Назарій Павлик. Рішення комісії ухвалили з мінімальною перевагою: за Половинку проголосували п’ятеро членів комісії, за Павлика — четверо.

За словами Назарія Павлика, "Слово і голос" має потенціал стати більш впізнаваним у Львові та в Україні. Також він додав, що театр потребує залучення ветеранів до театральних проєктів. Проте за мінімальною перевагою, комісія все ж віддала перевагу Наталії Половинці, яка очолює театральний центр з 2010 року і продовжить керувати ним наступні 5 років.

У міській раді наголошують, що відкриті конкурси є дієвим інструментом розвитку, який дозволяє залучати управлінців із сучасними підходами та новими ідеями.

Загалом у Львові з 2016 до 2025 років відповідно до Закону України "Про культуру" провели вже 34 подібні конкурси. Серед успішних прикладів трансформації інституцій після зміни керівництва у мерії називають Львівський органний зал, театр імені Лесі Українки, Музей народної архітектури та побуту (Шевченківський гай) та музей "Територія Терору".

Читайте також: У Львові висадили тюльпанове дерево на честь 25-річчя візиту Папи Івана Павла ІІ

Нагадаємо, нещодавно депутати Львівської міськради звернулися до Верховної Ради та Мінкульту з пропозицією вдосконалити профільне законодавство. Зокрема, йдеться про зміну вимог до членів комісій, мінімізацію зовнішнього тиску на рішення та врегулювання процедури проведення конкурсів в умовах воєнного стану.

Підписуйтесь на наші соціальні мережі

Будьте в курсі останніх новин та ексклюзивного контенту. Слідкуйте за нами у соціальних мережах.

Читайте також

За підтримки:

Bosch Stiftung Logo

Розроблено:

Levprograming

За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.

© 2026 "Твоє місто"